Atgal

Susipažinkite: 7 dažniausiai užduodami klausimai darbo pokalbio metu

Atrankos
Susipažinkite: 7 dažniausiai užduodami klausimai darbo pokalbio metu

Kvietimo į darbo pokalbį gali sulaukti pačiu netikėčiausiu metu, kai nėra laiko skaityti daugybės straipsnių ir patarimų apie pasiruošimą darbo pokalbiui.  Kuo daugiau stengsiesi perskaityti galimų klausimų ir atsakymų, tuo labiau apie juos galvosi, ir, tikėtina, pokalbio metu atsakinėsi išmoktomis frazėmis, kurios nelabai natūraliai skambės.    Mūsų patarimas – niekada nesistenk išmokti klausimų ir atsakymų, nes kiekvienas klausiantysis turi skirtingą pokalbio tikslą, stilių ir savo klausimus.  Vis tik, yra keli populiariausi klausimai, kurių dažniausiai sulauksi pirmo pokalbio metu, todėl siūlome su jais susipažinti, kad pokalbio metu jaustumeisi jaukiau.

Trumpai papasakokite apie save.

Tai vienas dažniausių klausimų darbo pokalbio metu. Darbdaviai šį klausimą užduoda jūsų "apšilimui" ir norėdami sužinoti kaip vertini save, kuo domiesi, kas tau svarbu, kas tave motyvuotų, kokie tavo komunikaciniai įgūdžiai. Šiuo klausimu siekiama išsiaiškinti, ar tu tiktum prie jau suformuotos komandos. Atsakant į šį klausimą nereikėtų išsiplėsti ir pasakoti savo asmenybės istoriją. Trumpai pristatyk save, kas tau svarbu, kuo domiesi, kokios tavo charakterio savybės ir pan. Labiau pristatyk save iš profesinės pusės. Klausimui skirk 1-2 minutes.

Įvardinkite savo vieną gerą ir vieną blogą savybę.

Būk atviras. Prisimink, ką tau yra sakę kolegos, draugai ir pažįstami. Apibūdinant gerąją savybę bandyk ją pritaikyti darbinei sferai. Pavyzdžiui, jei pretenduoji į administratoriaus pareigas, įvardink savo kruopštumą ir atidumą. Tačiau venk klišių. Stenkis įvardinti savo unikalias savybes. Dažniausiai kandidatai įvardija komunikabilumą, iniciatyvumą, atsakingumą, kūrybiškumą ir pan. Stenkis šiuos žodžius pakeisti sinonimais arba išvis nevartoti.

Geriau parodyti, kad save pažįsti ir turi sveiko savikritiškumo, negu būti "misteriu šauniuoju be trūkumų"

Įvardinant blogąją savybę nevartok šabloninių pasakymų „aš per daug atsidavęs darbui“, "aš perfekcionistas". Tai labai dažnas atsakymas ir darbdaviai supranta, jog taip bandoma įtikti. Neatskleisk per daug ir nesukurk įvaizdžio, jog esi nekvalifikuotas. Viena iš silpnybių gali būti nekantrumas arba laiko planavimas, tačiau greta savybių įvardijimo turėtum papasakoti, kokių priemonių ėmeisi įveikti šią problemą.

Atmink, kad visi žmonės turi silpnų vietų. Vien tai, kad jas nuoširdžiai įvardinsi, bus tavo privalumas prieš kitus kandidatus. Geriau parodyti, kad save pažįsti ir turi sveiko savikritiškumo, negu būti "misteriu šauniuoju be trūkumų".

Kaip manote, kuo galėtumėte būti naudingas mūsų įmonei?

Šiuo klausimu darbdaviai nori išsiaiškinti ar atlikote „namų darbus“. T.y. ar prieš darbo pokalbį pasidomėjote įmone, jos veikla, ar tikrai turi pakankamai motyvacijos dirbti šioje įmonėje. Todėl prieš einant į darbo pokalbį visada pagalvok, ką galėtum pasiūlyti naujo, ką esi daręs anksčiau ir galbūt tai galėtum pritaikyti šioje įmonėje. Jei nežinai, ką pasiūlyti, trumpai papasakok kaip organizuosi savo darbo dieną ar susiplanuosi užduotis.

Įvardink savo ateities tikslus. Kaip įsivaizduoji, ką veiksi po kelių metų?

Darbdaviai užduodami šį klausimą nori išsiaiškinti tavo siekius, ambicijas, ar tu rimtai žiūri į šį darbą, ar planuoji užmegzti ilgalaikius darbo santykius su šia įmone. Atsakyk nuoširdžiai. Jei neplanuoji dirbti ilgai, o ieškai tik sezoninio darbo – informuok darbdavį. Taip vėliau išvengsi konfliktų ir išsaugosi savo patikimo darbuotojo reputaciją, pasitikėjimą tavimi ir galbūt nutrūkus darbo santykiams išlaikysi gerus santykius su buvusiu kolektyvu. Net jei svajoji, kad po kelių metų vadovausi skyriui, o atėjai neturėdamas darbinės patirties, geriau pasakyk, jog nori augti, tobulėti, dėti visas pastangas, jog įmonė gautų naudą, o tu – kiltum karjeros laiptais ir tada tavo pastangos būtų įvertintos skiriant tau pvz. skyriaus vadovo(ės) poziciją. 

Kodėl buvote atleistas/išėjote iš ankstesnio darbo?

Atsakant į šį klausimą nederėtų meluoti. Nes darbdaviai ar atrankų specialistai gali paskambinti į buvusią tavo darbovietę ir išsiaiškinti tikrąsias priežastis. Jei išėjimas nebuvo labai malonus – trumpai papasakok situaciją per daug nekritikuodamas buvusio darbdavio.

Ar kandidatuoji į kitas darbo vietas, dalyvauji kituose darbo pokalbiuose?

Į šį klausimą atsakyk trumpai ir atvirai. Gali paminėti, jog dalyvauji, tačiau šis pasiūlymas yra tavo prioritetas ir būtų pirmas pasirinkimas. Tačiau, jei taip nėra – nemeluok. Geriau nesakyk nieko, nei per daug atvirauti.

Ar turite klausimų man?

Užduodamas klausimus parodai, jog iš tikrųjų domiesi darbo vieta, kolektyvu ar įmone. Dažnai pagal tai, ko paklausi, darbdavys nuspręs, kiek tau iš tikrųjų įdomi ši pozicija ir kiek svarbus tau šis pokalbis dėl darbo. Nevertėtų darbo pokalbio pabaigti klausimu apie algą, dažniausiai vadovai dėl šio klausimo pagalvoja, kad kandidatas ieško ne darbo šioje įmonėje, o tiesiog vietos, kur uždirbti pinigus, o vadovas, žinoma, ieško atsidavusio įmonei darbuotojo. Kiti „užmušantys“ klausimų pavyzdžiai – Kaip dažnai galėsiu dirbti iš namų? arba Kiek ilgai turėsiu dirbti, kol būsiu paaukštintas(a)?

Tikimės, kad skaitydamas(a) šiuos klausimų pavyzdžius pagalvosi kaip į juos atsakytum tu, ir leis jaustis drąsiau pokalbiuose dėl darbo. Svarbiausia, atsakydamas į klausimus darbo pokalbio metu būti nuoširdžiam ir atviram, kad tiek darbdavys, tiek tu galėtumėte pažinti vienas kitą ir nuspręsti, ar tinkate darbui šioje pozicijoje ir šioje įmonėje. Jei turi kokių klausimų, rašyk mums [email protected].

Šaltinis: https://www.karjerosplanavimas.lt/dienorastis/article/42

 

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!
Gaukite personalo specialistų parengtas įžvalgas bei rekomendacijas sėkmingam personalo valdymui

Panašūs straipsniai