Atgal

Darbo pokalbis: „Papasakok apie save“. Ko nesakyti atsakant į šį klausimą?

Patarimai
Darbo pokalbis: „Papasakok apie save“. Ko nesakyti atsakant į šį klausimą?

Turbūt daugiausiai streso kandidatams keliantis klausimas yra „papasakok apie save“.  Nors iš pažiūros tai gali pasirodyti pačiu paprasčiausiu klausimu viso darbo pokalbio metu, deja, čia lengva paslysti. Šiandien norime Tau šiek tiek padėti – dalinamės keletu praktinių patarimų, kaip ir kodėl reikėtų vengti perdėto savo įgūdžių ir asmenybės gyrimo potencialiam darbdaviui.

Niekada nemeluok apie savo įgūdžius

Dauguma kandidatų mėgsta „pagražinti“ savo gebėjimus ir įgūdžius. Kad ir kaip tai gražiai skambėtų interviu metu, tai dažna pokalbių metu padaroma klaida. Net jei tu ir pameluosi ar išpūsi savo turimus įgūdžius, bandomosios užduoties arba jau darbo pozicijoje tavo įgūdžiai bus patikrinti. Jei įgūdžių, kuriuos išgyrei darbdaviui, neturėsi, pateksi į nelabai malonią situaciją, kuri pagadins Tau reputaciją, o darbdavys negaus tikėto ir svarbaus rezultato.

Neperpasakok savo išsilavinimo iš naujo

Neretai girdime, kad kandidatai, jų paklausus apie išsilavinimą ar tam tikras kvalifikacijas, pradeda pasakoti apie bene visus akademinius kursus, kuriuos jie mokėsi. Tačiau jei pokalbio vedantysis neklausia apie tai – nereikėtų apie tai pradėti pasakoti. Žinoma, jeigu darbui, dėl kurio esi pokalbyje, pravers naudingos įgytos naujos žinios, paminėk, kad savo darbą galėsi jomis pastiprinti, tačiau daugiau nei reikia rekomenduojame nesiplėsti.

Nesigirk buvusiu atlyginimu

Patirtis rodo, kad atlyginimas gana jautri tema tiek kandidatams, tiek darbdaviams. Iš darbdavių pusės – neretai sunku pasiūlyti kompetencijas atitinkantį atlyginimą. Iš kandidatų pusės – sunku pasakyti atlyginimo lūkestį, nes jaudinamasi, kad arba save pervertins, arba įvertins per mažai. Bet kokiu atveju, darbo pokalbio metu atlyginimo klausimo iškelti nereikėtų, jei potencialus darbdavys šio klausimo neklausia. Jei išgirs iš Tavęs žodžius, tokius kaip „Ir tūkstantį, ir po to tūkstantį su puse gavau, o kiek čia žadate?“, potencialus darbdavys bus linkęs tavo kandidatūrą atmesti, nes tokiu požiūriu parodysi menką susidomėjimą darbu ir pasirodysi motyvuotas tik dėl atlyginimo.

Neperdėtai papasakoti apie save – sunkiau nei atrodo. Klausimas gali kelti daug streso, tačiau jei žinosi ir prisiminsi šiuos patarimus, gali jaustis saugiai. Nerizikuok, kad menkas melas ar pagražinimas pagadintų Tavo reputaciją bei šansus įsidarbinti.

Turi abejonių ar nori patarimo kaip elgtis darbo pokalbio metu? Susisiek su mumis – padėsime Tau pasiruošti darbo pokalbiui, o jei reikės – padėsime atsinaujinti CV! Skambink tel. nr. 865615550 arba siųsk užklausą el. paštu: [email protected] 

 

Šaltinis: https://www.karjerosplanavimas.lt/dienorastis/article/83

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!
Gaukite personalo specialistų parengtas įžvalgas bei rekomendacijas sėkmingam personalo valdymui

Panašūs straipsniai