Atgal

Išėjimo iš darbo pokalbis. 10 klausimų, į kuriuos Tavo vadovas/-ė norės gauti atsakymus

Patarimai
Išėjimo iš darbo pokalbis. 10 klausimų, į kuriuos Tavo vadovas/-ė norės gauti atsakymus

Nusprendei palikti esamą darbovietę? Gali būti, kad prieš oficialiai išeinant iš darbo Tavo vadovas/-ė pasikvies pokalbiui - vadinamajam Exit interviu. Tai pokalbis, kurio metu darbdaviai įprastai siekia išsiaiškinti pagrindines Tavo darbovietės palikimo priežastis ir gauti tam tikrų įžvalgų, kaip tobulinti aktualius įmonėje vykstančius procesus. Šiandien dalinamės su Tavimi 10 klausimų, į kuriuos, net neabejojame, Tavo nuoširdaus  atsakymo tikėsis įmonės vadovas/ė. 

1. Kokios priežastys lėmė Tavo apsisprendimą palikti įmonę?
2. Koks buvo didžiausias faktorius, kuris nulėmė Tavo sprendimą? 

Šie du klausimai, ko gero, patys kertiniai, kurie leis darbdaviui identifikuoti priežastis, dėl kurių nusprendei išeiti. Svarbu suprasti, kad šių klausimų tikslas ne tik tai. Tavo atsakymai padės darbdaviui suprasti ir padiskutuoti su Tavimi - galbūt šios priežastys yra nesunkiai išsprendžiamos ir Tau nėra būtina darbovietę palikti? 
 
3. Kas labiausiai patiko/nepatiko Tavo darbe?
4. Ar manai, kad Tavo atsakomybės ir pareigos pasikeitė nuo darbo pradžios?

Šiais klausimais siekiama išsiaiškinti ne tik tai, kas buvo gerai ar blogai, tačiau siekiama suprasti - galbūt Tau buvo patikėtos atsakomybės, kurios Tavo darbo pozicijai nepriklauso ir dėl to jausdavai papildomą stresą? Gerai šiuos aspektus apgalvok - galbūt tikrai, viena iš priežasčių, kuri lėmė Tavo apsisprendimą išeiti - kompetencijų neatitinkančios užduotys? 

5. Ar jauteisi pakankamai ir sąžiningai vertinamas/-a už savo pasiekimus? 
6. Ar jauteisi turintis/-i pakankamai galimybių tobulėti profesine prasme?

Kiekvienam vadovui/-ei turėtų būti svarbus darbuotojų tobulėjimas. Nuolatinis žinių atnaujinimas ir esamų įgūdžių stiprinimas bei naujų įgijimas prisideda ne tik prie darbuotojo kompetencijų kėlimo, bet ir prie didesnės motyvacijos bei pasitenkinimo darbu ir įmone. Galbūt Tau trūko tam tikrų žinių? Galbūt laiku negavai reikiamos pagalbos ar pritrūko motyvacijos? Ši informacija Tavo darbdaviui tikrai bus pravarti toliau dirbant su savo komanda. 

7. Ar įmonės politika ir darbo taisyklės/aplinka tenkino Tavo poreikius? 
8. Kaip manai, kokius procesus ir kaip įmonėje galime patobulinti?
 

Ar sėkmingai pavyko laikytis numatytų taisyklių? Ar darbo tvarka, aplinka ir kiti panašūs dalykai nekėlė Tau streso ir atrodė logiški? Jeigu turi bent kokių nuogąstavimų, abejonių įmonės su(si)kurta tvarka - nebijok jomis pasidalinti su vadovo/-e. Galbūt kai kuriuos aspektus galima nesunkiai patobulinti? 

9. Kaip manai, kokiose srityse aš kaip vadovas/ė galiu patobulėti?  

Asmeninės įžvalgos Tavo vadovui/ei - itin svarbios. Šis klausimas pradės jam/jai sužinoti stipriąsias ir silpnąsias puses, kurias sėkmingam tolimesniam įmonės valdymui vadovas/-ė galės stiprinti. Galbūt trūko vadovo įsitraukimo? O gal pritrūko komunikacijos? Būtinai pasidalink bent kokiomis turimomis įžvalgomis - tai itin svarbu kiekvienam vadovui/-ei. 

10. Ar svarstytum galimybę grįžti dirbti mūsų įmonėje? Jei taip - kokiomis aplinkybėmis? 

Tai klausimas, kuriuo siekiama išsiaiškinti ar yra dalykų, kurie motyvuotų tave sugrįžti/likti toliau dirbti įmonėje. Galbūt sėkmingai dirbi įmonėje metus, tačiau Tavo atlyginimas nekyla? O galbūt Tu tiesiog nori pakeisti darbovietę ir įgyti naujos patirties? Žinoma, nebūtina savo planų darbdaviui atskleisti, tačiau jei yra poreikis padėti įmonei ir vadovui/-ei tobulėti - apsvarstyk galimus scenarijus. 

Jeigu baiminiesi tokio pokalbio - vertėtų nusiraminti. Atmink, išėjimo iš darbo pokalbio tikslas ne tardyti, o išsiaiškinti pagrindines priežastis, kurios nulėmė Tavo sprendimą palikti įmonę, sužinoti daugiau apie Tavo patirtis darbe, išklausyti asmeninių įžvalgų ir rekomendacijų. Ši informacija padės Tavo darbdaviui patobulinti įvairius įmonėje vykstančius procesus, leis jam/jai tobulėti kaip vadovui/-ei ir padės išlaikyti sėkmingus santykius su darbuotojais, o Tu asmeniškai prisidėsi prie šios darbovietės gerinimo. 

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!
Gaukite personalo specialistų parengtas įžvalgas bei rekomendacijas sėkmingam personalo valdymui

Panašūs straipsniai