Atgal

3 dažnos klaidos, kurių vadovai turėtų vengti ieškodami naujo darbuotojo

Patarimai
3 dažnos klaidos, kurių vadovai turėtų vengti ieškodami naujo darbuotojo

Niekas nenori samdyti netinkamo žmogaus. Darbuotojo ieškojimas, darbo interviu ir apmokymai naujai pozicijai reikalauja iš vadovo daug laiko ir pastangų norint rasti tinkamą žmogų. Taip pat tai yra vienas iš sunkiausiai išmokstamų dalykų, nes dažnas vadovas neturi tame patirties.

 

Prieš priimdami darbuotoją galite jaustis pilnai jam pasiruošę, žinoti kokius įgūdžius jis privalo turėti arba kokias užduotis jis turės atlikti, tačiau kiekvienas iš mūsų turi pasąmonę, kuri taip pat daro įtaką mūsų pasirinkimams. Prieš priimdami galutinį sprendimą pasistenkite suprasti ir paanalizuoti savo pasąmonės daromus veiksnius. Štai keletas veiksnių, kurie dažnai nėra adresuojami iš anksto, bet turi būti apsvarstyti:

 

Ieškoti darbuotojo panašaus į save.

 

Daugelis vadovų ieško darbuotojų, kurie yra panašūs į juos. Kartais įmonė nėra iki galo apibrėžusi, kokius lūkesčius turi naujam darbuotojui. Tokiomis situacijomis vadovas pradeda vertinti sėkmę ir nuopelnus pagal savo prizmę, tada labiausiai kvalifikuoti apklausos dalyviai būna tie, kurie buvo daugiausiai panašūs į apklausą atlikusius asmenis. Yra paprasta pasamdyti tokį žmogų, kuris yra jūsų kopija. Tačiau darbuotojui greitai bus nuobodu ir jis nusivils, nes neturės jokios erdvės augti ir tobulėti. Jūsų įmonė jau turi jus ir nereikia kito.

 

Jei darote šią prielaidą, labai tikėtina, kad negalvojate apie darbuotojo mokymosi kreivę. Žmogui reikia atskiro vaidmens įmonėje ir asmeninio tobulėjimo kelio. Naujo asmens samdymas yra galimybė daryti kažką kitaip nei anksčiau - galimybė inovacijoms. Prieš samdydami ką nors kaip būdą sumažinti savo užduočių sąrašą, apsvarstykite galimybę perduoti tam tikras užduotis kitiems esamos komandos nariams, pasiūlydami jiems naujus tikslus ir iššūkius įveikti. Arba galbūt geresnis sprendimas yra pritaikyti technologines priemones, o ne samdyti papildomus žmones. Jei tikrai reikia samdyti kažką naujo, nereikia samdyti savo mažos kopijos. Įdarbinkite tą, kuris jūsų komandai pateiks kažką naujo.

 

Ieškoti darbuotojo atliekančio darbus, kurių jūs pats nenorite atlikti.

 

Šis impulsas, nors ir suprantamas, yra dar pavojingesnis. Žinoma, išvengti atsakomybės atlikti nemalonius darbus vilioja, tačiau jums bus sudėtinga pritraukti talentingus žmones nuobodžiam darbui. Jei norite užkrauti nepageidaujamą darbą, greičiausiai negerbsite asmens ir jo pareigų.

 

Labiau nerimą kelianti šios problemos versija yra tuomet, kai vadybininkas nori įdarbinti ką nors, kas atliktų ne tik nuobodų bet ir „purviną“ darbą. Viena iš situacijų gali būti, kai žmogus yra samdomas pranešti blogas naujienas kitiems darbuotojams. Tokiose situacijose vadovai gali net sąmoningai nesuvokti, kad ieško “atpirkimo ožio”. Jie tiesiog nori būti mėgstami - bet tai reiškia, kad jie turi samdyti ką nors kitą, kas galėtų atlikti nepopuliarias užduotis, susijusias su išlaidų mažinimu, darbuotojų atleidimu ar politikos vykdymu. Tai yra žmonių talentų ir patirties švaistymas.

 

Ieškoti darbuotojo galinčio atlikti tai, ko jūs nesuprantate.

 

Gali būti užduočių, kurios reikalauja dėmesio, bet jūs neturite asmeninės patirties, kad galėtumėte jas atlikti. Jūs vertinate šiuos įgūdžius ir ieškote žmogaus, kuris juos turėtų. Tačiau yra ir keli rizikos faktoriai. Vadovui gali atsirasti pavydas dėl jaučiamos grėsmės, jog jis neturi tokio pačio talento. Arba galite jį iškelti ant pakilos ir išskirti iš kitų darbuotojų. Bet kuriuo atveju, jūs rizikuojate permokėti tiek finansiškai, tiek emociškai. Taip pat, jei jūs nesuprantate darbo, kurį darbuotojas atlieka, jūs prarandate prarandate galimybę suvokti kaip jis maksimaliai padidintų savo talentą ir bendrą našumą.

 

Geriau stenkitės savęs paklausti, jei tik žinočiau tai ko nežinau. Ne tik klauskite, bet ir stenkitės plėsti savo žinias. Kaip galite išspręsti žinių spragą? Būtent čia yra svarbu minčių, idėjų ir patirties įvairovė. Įdarbinkite žmogų, kuris pridėtų šiuos neįkainojamus veiksnius. Jei tikrai norite vesti savo organizaciją į priekį, jums reikia žmonių su įvairiais įgūdžiais. Žmonių, kurie mokosi skirtingai. Žmonės, kurių nuomonė nesutampa su jūsų. Turite padaryti savo komandą atvirą žmonėms, kurie jums nepatinka, kurie prieštarauja jūsų mąstymui ir kurie jums pasakys, ko jūs nežinote. Jei jums trūksta meistriškumo savo padalinio vadovavime, dalis jūsų asmeninio tobulėjimo yra mokytis.

 

Išanalizavę savo pasąmonės daromą įtaką ir apibrėždami darbą, kurį reikia atlikti, tapsite mažiau linkę samdyti netinkamą asmenį neteisingai pozicijai ir turėsime didesnę tikimybę įdarbinti puikų komandos narį.

 
Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!
Gaukite personalo specialistų parengtas įžvalgas bei rekomendacijas sėkmingam personalo valdymui

Panašūs straipsniai