Atgal

Tinklaveika - kaip ir kur rasti naudingų kontaktų?

Patarimai
Tinklaveika - kaip ir kur rasti naudingų kontaktų?

Komplikuotas žodis ir dar komplikuotesnis procesas. Tinklaveika - tai yra kontaktų paieška, naudingų pažinčių užmezgimas. Ypatingai šios pažintys svarbios tolimesniam tavo karjeros keliui: jos gali pasitarnauti keičiant darbą ar ieškant naujo, o jeigu neketini keisti darbovietės, galbūt atrasi naujų kolegų naudingam profesiniam bendradarbiavimui. Svarbu atkreipti dėmesį, kad kontaktų rinkimas yra tas procesas, kurio metu komercinį prisistatymą derėtų nustumti šalin. Čia svarbiausia kokybiškas santykis ir potencialaus kontakto pažinimas. Taigi, kur tokių kontaktų gali rasti?

1.   Kontaktų mugės

Specializuotos kontaktų mugės yra vienas pagrindinių naujų ir naudingų pažinčių šaltinių. Šiose mugėse dalyvauja įvairių sričių tiek jauni, tiek patyrę specialistai, kurie čia ieško potencialių naujų kolegų, verslo partnerių ar tiesiog galinčių praversti ateityje pažinčių. Žmonės čia susirenka pabendrauti, dalinasi patirtimi, ieško bendrų interesų, todėl čia svarbiausia socialinis ryšys, o ne tavo esamos ar buvusios darbovietės paslaugų reklama. 

2.       Profesinės srities susitikimai ir konferencijos

Grupės, seminarai, konferencijos - dar vienas efektyvus būdas norint praplėsti kontaktų ratą. Kasmet Lietuvoje vyksta nemažai susibūrimų, kurie jungia vienos profesijos ar ja besidominčius atstovus. Tokiuose susibūrimuose specialistai dalinasi savo patirtimi, industrijos subtilybėmis, naujienomis ir dar daugeliu dalykų. Apie tokius seminarus gali nesunkiai sužinoti iš socialinių medijų, žiniasklaidos, specializuotų portalų ar spaudos, taip pat iš kolegų. Jei jauti poreikį juose lankytis – domėkis šiais renginiais, išsikelk sau tikslą, kodėl ir kokių kontaktų eini „medžioti“.

3.       Profesinės organizacijos

Jei turi galimybę, prisijunk prie Tavo profesijos atstovus jungiančios organizacijos. Lietuvoje tokio tipo organizacijos nėra labai stipriai paplitusios, ir iš šalies tai gali atrodyti kiek konservatyviai. Tačiau tokios bendruomenės svetingos atitinkamos profesijos specialistams, tad neturėtų kilti problemų, jei norėtum tapti tokios organizacijos nariu.  Profesinės organizacijos neretai rengia įvairius susibūrimus, seminarus ir kitus renginius, kurie atitinka profesijos tematiką, todėl tokiai organizacijai priklausyti yra naudinga ne tik dėl kontaktų, bet ir dėl asmeninio tobulėjimo.

4.       Socialinės medijos: Facebook, LinkedIn 

Kaip be socialinių tinklų! Renginiai, grupės, rekomendacijos iš kolegų padės tau surasti naujų kontaktų. Prisijunk prie įvairių grupių, kurias vienija tokie patys interesai kaip ir tavo: jų gali rasti ir Linkedin (tiesa, apie tai, kaip išnaudoti LinkedIn savo karjerai, anksčiau kalbėjome čia). Populiarėjanti kandidatų paieška į laisvą darbo poziciją per LinkedIn ir kitus socialinius tinklus gali padėti Tau būti labiau pastebėtam (-ai) nei kiti kandidatai. Rekomenduojame turėti tvarkingą, patrauklų socialinių tinklų profilį - tik tokiu atveju gali tikėtis rekomendacijų ar kvietimo į darbo pokalbį. 

Jeigu jaučiate per didelę baimę dalyvauti renginiuose ar prisijungti prie organizacijų, tačiau norite užmegzti naudingų kontaktų savo tolimesnei karjerai – nepabijokite Jus dominančių specialistų kontaktų paprašyti draugų ar esamų ir buvusių kolegų, o jei ieškai darbo, gal kolegos galėtų Tave rekomenduoti. Jei dalyvauji kontaktų mugėse, kuriuose matai, kad kontaktų užmezgimo galimybės didelės, ištaikyk progą apsikeisti kontaktais su Tave dominančiais specialistais, o jei esi dirbantis (-i) - palik ir savo vizitinę kortelę ar kitus kontaktus. Svarbiausia, nestovėk vietoje – naudingi kontaktai ankščiau ar vėliau visuomet praverčia.

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!
Gaukite personalo specialistų parengtas įžvalgas bei rekomendacijas sėkmingam personalo valdymui

Panašūs straipsniai