Atgal

Kodėl atostogos darbuotojams yra būtinos?

Psichologija
Kodėl atostogos darbuotojams yra būtinos?

Ar žinote, kad net 37% darbuotojų neatostogauja, nes baiminasi per atostogas besikaupiančių darbų? Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad atostogų „taupymas“ yra natūralus dalykas. Tačiau mes, vadovai, turėtumėme įžvelgti ir kitą medalio pusę – pervargusius darbuotojus, kuriems darbas tokiu atveju neretai tampa, nepabijokime to žodžio, kančia. Todėl artėjant šiltajam sezonui, manau pats laikas pasidalinti patirtimi ir įžvalgomis, prie ko gali privesti nuolatinis atostogų taupymas.

 

Krentanti darbuotojų motyvacija

Darbuotojas be motyvacijos – nelaimingas darbuotojas. Dėl per trumpo poilsio, dažno darbuotojo motyvaciją keičia stresas ir nuolatinė įtampa dėl susikaupusio darbo krūvio. Dėl motyvacijos trūkumo nukenčia produktyvumo lygis, darbų kokybė ir apskritai įsitraukimas į įmonės gyvenimą, todėl tokiu atveju darbuotojui „persikrauti“ tiesiog būtina. Atostogos, šiuo atveju, turėtų būti tarsi tarpininkas, kuris darbuotojo stresą padeda pakeisti motyvacija ir entuziazmu darbui.
 

Nukentėjusi darbuotojų sveikata

Vadinamasis „perdegimas“, kuris iš esmės yra ilgalaikio streso pasekmė, darbuotojams gali prišaukti ir sveikatos sutrikimų. Kai darbuotojas ilgą laiką neatostogauja, jis ne tik pervargsta ar tinkamai neišsimiega – šios ir panašaus pobūdžio problemos gali lemti sutrikusią darbuotojų imuninę sistemą, dėl kurios silpsta organizmas, darbuotojai pradeda dažniau sirgti, sunkiai suvaldo darbo krūvius ir savo emocijas, galų gale gali pradėti vystytis depresijos požymiai. Galutiniame rezultate pasekmes pajaučia ir visas įmonės kolektyvas, kadangi „perdegusių“ darbuotojų užduotis turi atlikti kiti kolegos, kuriems vėlgi – tai yra papildomas krūvis. Jeigu jaučiate, kad darbuotojas yra itin pervargęs, neskirkite jam mažesnio krūvio, o išleiskite darbuotoją keletui dienų pailsėti.
 

Užspaustas darbuotojų kūrybiškumas

Nėra kūrybiškumo, nėra ir inovatyvių sprendimų. Tikriausiai ne tik darbuotojams, bet ir mums vadovams, ne kartą teko susidurti su situacija, kuomet idėjos gimsta netikėtai. Produktyvios ir reguliarios atostogos – raktas į naujas darbuotojų idėjas ir naudingus sprendimus. Streso perpildyta darbuotojo kasdienybė nepalieka vietos šviežioms idėjoms atsirasti. Šiuo atveju atostogas galime interpretuoti ne kaip į vasaros kelionę į svečią šalį, tiesiog poilsį nuo darbo. Geriausių idėjų variklis – neįpareigojanti aplinka ir laisvos mintys nuo darbo.


Kuo galime padėti mes?

Geriausia pagalba, kurią mes, vadovai, galime suteikti darbuotojams, tai pamatyti kada jiems iš tikrųjų reikalingos atostogos. Laimingas ir motyvuotas darbuotojas yra geriausia, ką gali turėti bet kuri įmonė. Dažniausiai mes patys nuolatos bėgame iš susitikimo į susitikimą, neretai dirbame kone visą parą ir jaučiame įtampą, todėl turime mokytis instinktyviai atpažinti darbuotojų veiduose bei darbuose atsispindintį perdegimą ir leisti jiems pailsėti. O darbuotojams grįžus, nepamirškite pasidovanoti atostogų ir sau!

 

 

Diana Blažaitienė

 

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!
Gaukite personalo specialistų parengtas įžvalgas bei rekomendacijas sėkmingam personalo valdymui

Panašūs straipsniai