Atgal

Personalo atranka. Kaip apsispręsti tarp dviejų kandidatų?

Atrankos
Personalo atranka. Kaip apsispręsti tarp dviejų kandidatų?

Jei kada bandėte vykdyti darbuotojų atranką patys, turbūt žinote, kad surasti talentingą darbuotoją dėl aukštos konkurencijos šiandien labai sudėtinga - tai užima nemažai laiko, reikalauja ypatingo dėmesio, kad pritrauktum pačius tinkamiausius kandidatus (keletą patarimų apie tai, kaip efektyviau pritraukti kandidatų skaitykite čia. Tačiau mano nuomone sudėtingiausias etapas - kuomet reikia pasirinkti tarp dviejų lygiaverčių personalo atranką perėjusių kandidatų. Kaip padėti sau apsispręsti?

Susidomėjimas darbo pozicija

Jeigu norite įvertinti likusių kandidatų susidomėjimą darbo pozicija, Jūsų įmone, tai pravartu padaryti peržvelgiant abiejų kandidatų atrankos kelią. Jeigu kandidatai tikrai atrodo lygiavertiškai stiprūs, dėmesį rekomenduočiau atkreipti į tris dalykus: a) kuris kandidatas rodė daugiau susidomėjimo, klausė daugiau aktualių klausimų pirmųjų darbo pokalbio metu; b) kuris kandidatas atrodė labiau motyvuotas, domėjosi tolimesne atrankos eiga; c) jei tikrinote kandidatų gebėjimus bandomąja užduotimi – kas rodė daugiau profesionalumo, įsiklausė į Jūsų norus ir poreikius? Kuomet nuosekliai pergalvosite abiejų kandidatų rezultatus, neabejotinai kažkuris iš jų užsidirbs papildomą pliusą.  

Ar pritaptų prie kolektyvo ir įmonės kultūros?

Darbo patirtis, bendraujat su įvairių įmonių vadovais, rodo, kad kandidato pritapimas prie įmonės kultūros yra vienas iš lemiančių kriterijų kandidatų pasirinkimui. Panašų požiūrį yra išsakęs ir vienos Amerikos personalo atrankų įmonės direktorius: “Daugelis kandidatų turi reikalingus įgūdžius, kad sėkmingai įgyvendintų patikėtas užduotis, tačiau raktas į komandą - tai, ar jis pritaps prie įmonės kultūros.” Jeigu naujas darbuotojas neras bendros kalbos su kolegomis, sėkmingas komandos darbas nevyks. Pavyzdžiui, jeigu ieškote individualisto, kuris galėtų valandų valandas vienas sėdėti kabinete ir pildyti ataskaitas, o pasirenkate į komandinį darbą orientuotą, atvirą, komunikabilų kandidatą - toks darbuotojas jau po keleto dienų bus nepatenkintas darbu, kris motyvacija, o Jūs negausite norimo įsitraukimo ir rezultatų. Žinoma, kol darbuotojas neprisidės prie komandos, patikrinti jo ir komandos elgsenos negalėsite, tad šiuo atveju labiau kliausitės nuojauta. Jei norite labiau pagrįsto pasirinkimo, rekomenduočiau porą patikrintų variantų: klausti rekomendacijų iš buvusios darbovietės, dar kartą peržvelkite CV ir pagalvokite apie asmenines savybes, kurias akcentavo kandidatas - ar panašias savybes turi ir Jūsų komanda?

Dar kartą analizuokite kandidatų įgūdžius

Kalbant apie kvalifikaciją ir reikalingus įgūdžius neužtenka tiesiog užsidėti varneles - reikėtų kapstyti kiek giliau. Gali būti, kad vienas kandidatas turi 5 iš 5 būtinų reikalavimų, o kitas 4 iš 5, tačiau galbūt 4 iš 5 savybių turintis kandidatas turi patirties su Jūsų verslo pobūdžio produktu? Žinoma, tik Jūs patys galite apsibrėžti reikalingus įgūdžius ir nuspręsti, ko Jums labiau reikia. Tačiau pagrindinis dalykas, kuriuo rekomenduočiau vadovautis - Nr. 1 savybės-įgūdžio stiprumas, dėl kurio aš ieškau darbuotojo. Atminkite, kad tikrai ne visi įgūdžiai yra išsiugdomi, kai kurie ateina tik su tam tikro darbo patirtimi ir atvirkščiai, tad prieš renkantis kandidatą pagalvokite,  ar ta savybė, dėl kurios ieškote darbuotojo, yra natūralus įgūdis ar išmokstamas dalykas.

Na ir pabaigai, mano patarimas - jeigu ieškote ilgalaikio darbuotojo, daugiau dėmesio skirkite išsiaiškinimui, ar kandidatas pasiruošęs tapti komandos dalimi; jeigu ieškote specialisto trumpalaikiams projektams ar tam tikroms užduotims įvykdyti - koncentruokite dėmesį į įgūdžius. Žinau, kad kartais apsisprendimo procesas gali užtrukti, tačiau skirti tam laiko reikia - juk renkatės talentą, kuris prisidės prie verslo sėkmės.  

Diana Blažaitienė. 

Dvejojate dėl kandidatų ar dėl tinkamo personalo atrankos proceso įgyvendinimo? Susisiekime - patarsime ir rasime sprendimą Jūsų poreikiams! 
Susisiekime telefonu +37065955596 arba el. paštu: [email protected] 

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!
Gaukite personalo specialistų parengtas įžvalgas bei rekomendacijas sėkmingam personalo valdymui

Panašūs straipsniai