Personalo atranka - vienas iš raktų į sėkmingą verslą ir įmonės augimą. Tačiau surinkus stiprią ir sėkmingą komandą, kiekvieno vadovo užduotis - tokią komandą ir išlaikyti. Kiekvienas vadovas puikiai supranta - kuo našesnė ir sėkmingesnė jo komanda, tuo sėkmingesnis bus ir verslas.
Vienas iš svarbiausių dalykų, kuris gali turėti įtakos darbuotojo pasitenkinimu darbu yra tai, kiek laimingas darbuotojas jaučiasi darbe. Mažai tikėtina, kad asmuo, kuris nėra patenkintas savo darbu ir užimamomis pareigomis, jausis motyvuotas ir įdės visas pastangas siekdamas tik pačių aukščiausių rezultatų. Nemotyvuoti ir nepatenkinti darbuotojai gali turėti įtakos ir savo kolegų darbui, todėl atliekama personalo atranka turi būti orientuota į tai, ar naujas komandos narys įneš teigiamus impulsus į kolektyvą.
Norite laimingų darbuotojų? Susidraugaukite su jais! Ohajo universiteto atliktas tyrimas atskleidė, kad darbuotojo pasitenkinimą darbų lemia tai, kaip jis sutaria su įmonės vadovais. Būtent darbuotojo bei vadovo tarpusavio ryšys ir sutarimas yra pagrindinis veiksnys, kuris lemia darbuotojo įsitraukimą į darbą. Jei darbuotojų kaita didelė, gal laikas kritiškai įvertinti savo santykį į darbuotojus ir pabandyti kitokius bendravimo ir darbo modelius?
Patenkinti darbuotojai – jūsų raktas į sėkmę. Nereikia net abejoti, kad darbuotojai yra būtent tie žmonės, kurie įmonę gali iškelti į neregėtas aukštumas bei nešti pelną, bet lygiai taip pat ir nusmukdyti į dugną. Įmonės vadovų užduotis – sukurti tokias sąlygas, jog darbuotojui jo atliekamas darbas būtų ne tik privalomos pareigos, bet ir malonumas. Tyrimas parodė, kad laimingi darbuotojai yra labiau motyvuoti bei siekia aukštesnių tikslų ir įdeda didesnes pastangas atlikdami užduotis. Būtent „laimingos“ kompanijos yra sparčiausiai besiplečiančios. 2014 metais „Google“ buvo viena iš sparčiausiai besivystančių įmonių pasaulyje. Jos paslaptis – įdomi įmonės kultūra, kuri lemia laimingus darbuotojus. Manote: “darbas tai neturi būti pramoga”? Bet jei žmonės į darbą įsitrauks kaip įsitraukia į pramogas, kokių rezultatų pasieksite?
Ką daryti, kad darbuotojai jaustųsi laimingi? Nors kiekviena įmonė yra individuali ir savita, tačiau keli patarimai gali būti veiksmingi daugeliui organizacijų ir personalo atrankos specialistų, norint padidinti savo darbuotojų lojalumą ir meilę organizacijai. Kurie gi darbuotojai nenorėtų trumpesnės darbo savaitės ar patogesnio grafiko? Trumpesnė darbo savaitė turi neginčijamos naudos. Labiau pailsėję darbuotojai neabejotinai yra produktyvesni, kūrybingesni ir laimingesni. Atlikti tyrimai rodo, kad net 78 % sparčiausiai augančių įmonių pritaria pasiūlymui trumpinti darbo savaitę ir pailginti darbo dienų valandas. Kitas neabejotinas sprendimas, kurį reikėtų įgyvendinti gerinant įmonės atmosferą – tai socialiniai bei komandos formavimo renginiai. Neformali veikla leidžia pagerinti tarpusavio santykius, o darniame kolektyve kiekvienas darbuotojas jaučiasi laimingesnis. Lankstus darbo grafikas ir gera atmosfera darbe atneš didesnį pasitenkinimą ir didins darbuotojų motyvaciją.
Mano kolegos – mano draugai. Jei norite, kad jūsų darbuotojai labiau mylėtų ir vertintų savo darbą – suteikite jiems galimybę susidraugauti. Teigiama, kad būtent pagal darbe turimų draugų skaičių proporcingai didėja ir meilė organizacijai. Manoma, kad draugų darbe neturintis žmogus, pagal šimtaprocentinę skalę, savo organizaciją myli vos 24 %. Tyrimo duomenimis, net 95 % procentai žmonių darbe turi po vieną draugą, kas sudaro 45 % meilės organizacijai. Pagal „meilės darbui skalę“, daugiau nei 6 draugus darbe turintis žmogus savo meilę darbui galėtų įvertinti 64 %, o 25 draugus ir daugiau – 71 %. Tačiau visai nesvarbu, kokio dydžio yra įmonė, svarbiausia tai, kad darbuotojo ryšys su vadovu bei gera darbinė atmosfera gali padaryti jūsų darbuotojus laimingesnius, kas lems spartesnį įmonės augimą ir produktyvų darbo našumą.
Parengta pagal:
http://theundercoverrecruiter.com/benefits-happy-workforce/
http://theundercoverrecruiter.com/freedom-burden-shortened-work-week/