Atgal

Naujas žmogus komandoje – kaip galite jam padėti?

Patarimai
Naujas žmogus komandoje – kaip galite jam padėti?

Personalo atrankų įmonių užduotis – išrinkti Jums patį tinkamiausią pagal reikalaujamą kvalifikaciją darbuotoją. Tačiau tolimesnė darbuotojo sėkmė dažnai tiesiogiai priklauso nuo įmonės vadovų ir kitų kolegų elgesio. Naujo darbuotojo įsliejimas į jau susibendravusią komandą gali būti tikras iššūkis visai įmonei, tačiau didžiausias nerimas, ko gero, slypi naujojo darbuotojo viduje. Pirmasis asmenybės įspūdis neretai nulemia tolimesnį socializacijos ir darbo progresą, todėl būtina iš karto imtis veiksmų, kad įmonės naujokas darbuotis pradėtų sklandžiai.

Pasveikinkite darbuotoją prisijungus prie komandos

Žinoma, pasveikinimo formos gali būti įvairios – rankos paspaudimas, pavaišinimas kavos puodeliu ar pyrago gabalėliu, tačiau didžiausia nauda įmonės naujokui bus nuoširdus dėmesys ir rūpestis jo veikla, ir jo savijauta naujoje vietoje. Vadinasi Jūs ir kiti kolegos turėtų pasistengti bent minimaliai pasidomėti, kaip naujam komandos nariui sekėsi vykdyti užduotis pirmąją dieną ar pirmąją savaitę. Pasirūpinkite, kad šviežiai atėjusiam žmogui netrūktų darbui reikalingų įrankių ar medžiagų, bei profesionalios pagalbos.

Išsiaiškinkite naujo darbuotojo lūkesčius

Kai darbuotojas jausis kur kas labiau atsipalaidavęs, pasikvieskite jį neilgam pokalbiui. Apžvelkite kaip jam sekėsi pirmos darbo dienos – galbūt darbuotojui trūko įgūdžių, o gal priešingai, darbuotojo pirmoji užduotis buvo atlikta nepriekaištingai? Būna atvejų, kuomet darbuotojui nepasiseka atlikti darbo, kai jam nėra suteikta konkrečių norodymų. Būtinai pasistenkite išsiaiškinti, kokių nurodymų naujam darbuotojui reikia, kokių tolimesnių užduočių darbuotojas tikisi ateityje.

Papasakokite apie įmonės kultūrą

Naujo darbuotojo supažindinimas su įmonės kultūra gali būti labai naudingas sprendimas vos tik darbuotojui pradėjus savo veiklą. Pasidalinkite su naujuoju personalo nariu ne tik parodydami aprangos ar verslo komunikacijos standartus. Jei įmanoma, papasakokite darbuotojams kai kuriuos vidinius dalykus – pavyzdžiui, kaip kiti kolegos elgiasi pietų metu, kokios temos diskusijoms dažniausiai būna girdimos biure. Darbuotojo atsipalaidavimui papasakokite kokią įsimintiną progos minėjimo biure akimirką, leiskite pajausti naująjam kolegai kitokią įmonės dvasią.

Pasirūpinkite įgūdžių ar kvalifikacijos tobulinimu

Jei nespėjote pažinti darbuotojo per gan trumpą laiką, ko gero, nepastebėsite jo trūkūmų ar stiprybių. Būtinai akis į akį pakalbėkite su naujuoju kolega, galbūt jis norėtų sudalyvauti tam tikruose mokymuose, kursuose ar seminaruose. Galbūt turite galimybę su darbuotoju kartu vykti į mokymus? Jei ieškote alternatyvų įgūdžių tobulinimo mokymams, paskirkite dieną ir pasidalinkite savo patirtimi - taip suteiksite naujam komandos nariui reikalingiausių pamatinių žinių. 

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!
Gaukite personalo specialistų parengtas įžvalgas bei rekomendacijas sėkmingam personalo valdymui

Panašūs straipsniai