Atgal

Kokio naujojo Jūs tikisi Jūsų darbuotojai?

Nuomonė
Kokio naujojo Jūs tikisi Jūsų darbuotojai?

Atėjus naujiesiems metams, natūralu, kad pasižadėjimai būti kitokiems aktualūs ne tik kasdieniame gyvenime, bet ir verslo aplinkoje. Ko gero tiek Jūs, tiek Jūsų personalas tikitės vieni iš kitų tam tikrų pokyčių ar tobulėjimo. Neabejotinai, darbuotojai norėtų matyti Jus kaip lyderį. Taigi, kaip lyderyste grįstas vadovo elgesys atrodo šiais metais?

Žmogiškųjų išteklių įvairiapusiškumo skatinimas

Pastaraisiais metais daugiau buvo kalbama apie darbuotojų įvairovę įmonėse. Šiuo metu yra svarbu ne tik apie moterų ir vyrų darbuotojų proporcija, bet ir multikultūriniai įmonės personalo skirtumai. Kasmet vis daugėja įmonių, kurios skatina multikultūrinę bendruomenę darbe. Jau dabar žinoma, kad kuo mulitkultūriškesnė bendruomenė - tuo sėkmingesni įmonės rezultatai. Jei dar nepradėjote, stenkitės savo įmonėje skatinti tolerantiškumą ir darbuotojų įvairiapusiškumą visais atžvilgiais – išsilavinimo, įgūdžių, tautybės ir kitais. Stiprios komandos sukūrimas ir išlaikymas – naujojo stipraus lyderio bruožas.

Inovacijų ir technologijų vartojimas

Per pastaruosius keletą metų milžiniški informacijos kiekiai, mobiliosios ir komunikacinės technologijos pakeitė įprastą darbo rutiną. Technologijos toliau tendencingai auga ir kiekvienais metais atneša vis reikšmingesnių pokyčių. Tikėtina, kad spartus technologinis augimas gali turėti nemažą įtaką ir darbovietei. Būtent todėl naujasis lyderis turi gebėti suprasti ir mokėti naudotis ne tik jau esančiomis, bet ir besivystančiomis technologijomis. Sveikintina, jeigu naujausių technologijų naudojimas bus skatinamas darbuotojų kolektyve. Manoma, kad technologijų naudojimas dažnai atsiperka sumažindamas įmonės išlaidas, padeda modernizuoti įmonės veiklą ir dažnai padeda išvengti klaidų.

Komunikacija ir įsitraukimas į komandos darbą

Įmonės aukščiausiojo vadovo ar direktoriaus naujametinės kalbos darbuotojams dažnai atrodo daug žadančios ir įkvepiančios. Tačiau dažniausiai šios kalbos neatspindi tikrų lyderio charakteristikų ir vien tik tokios kalbos neužtenka, kad Jūsų darbuotojai jaustųsi saugiai. Kad bendradarbiavimas su komanda išliktų sklandus ir efektyvus, ryžto ir komandinės dvasios palaikymas reikalingas ne tik tam tikromis progomis, bet ištisus metus. Nebijokite daugiau įsitraukti į kasdienius darbuotojų rūpesčius. Būtent todėl, meskite į šalį visas motyvuojančias kalbas ir pradėkite bendradarbiauti, bei siekti tikslų kartu su savo darbuotojais. Parodykite savo nuoširdų norą pasiekti sėkmę kartu.

Lyderio paveikslas naujaisiais metais gali būti toks pats kaip ir buvo, arba gali būti geresnis. Kuo stipresnis lyderis būsite – tuo efektyvesnis bus komandinis darbas ir sėkmingiau bus įgyvendinti įmonės projektai. 

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!
Gaukite personalo specialistų parengtas įžvalgas bei rekomendacijas sėkmingam personalo valdymui

Panašūs straipsniai