Personalo atrankų specialistai, paskelbę apie laisvą darbo vietą, dažniausiai sulaukia gausybės kandidatų CV. Aplikuodami į laisvą darbo vietą, Jūs konkuruojate su dešimčia ar šimtais kitų kandidatų, todėl negalite leisti sau klysti, siekiant savo svajonių darbo.
Mes ne retai sulaukiame kandidatų klausimų: „Ką man daryti, kad mane pakviestų į darbo pokalbį? Nors, mano manymu, atitinku darbo skelbime nurodytus reikalavimus ir išsiunčiau jau n kartų savo CV, bet vis dar nesulaukiu kvietimo į darbo pokalbį.“
Sprendimą pakviesti kandidatą į darbo pokalbį lemia kompleksinės priežastys, kurias apžvelgsime kituose įrašuose. Viena iš svarbesnių sąlygų, kad Jus pakviestų į darbo pokalbį, yra efektyvus ir išsiskiriantis iš kitų pirmasis prisistatymas. Išsiskirti iš kitų galite pateikdami apie save informaciją tradiciniu rašytiniu CV arba video pavidalu (Video CV).
Lietuvoje video CV dar yra naujas būdas prisistatyti potencialiam darbdaviui, tačiau užsienio šalyse tai jau senokai naudojama ir yra gana populiarus ir efektyvus būdas pristatyti savo patirtį ir žinias. Nereikėtų manyti, kad vizualinis prisistatymas – panacėja, garantuosianti, kad gausite trokštamą darbo vietą, tačiau išskirtinis prisistatymas tikrai padidins Jūsų šansus būti pakviestam į pokalbį dėl darbo. Video CV ypač tinka srityse, kurios reikalauja kūrybiškumo, kitokio mąstymo, gebėjimo bendrauti ir reprezentuoti. Užsienio šalyse vizualinis prisistatymas dažniausiai naudojamas, siekiant gauti darbą pardavimų, televizijos, reklamos ar viešųjų ryšių srityse, taip pat ieškant vadovaujamojo darbo.
Video prisistatymo ypatumai
Taigi, randate visus Jūsų lūkesčius atitinkantį darbo skelbimą ir neabejodami savo tinkamumu, rašote: “Esu komunikabilus, sklandžiai dėstau mintis žodžiu ir raštu.” Tikiu, kad nemeluojate, bet taip rašo daugelis. Taip rašydami būsite vienas iš 100, o gal net iš 1000. Siųsdami savo video prisistatymą, Jūs iš karto demonstruojate savo gebėjimą komunikuoti, reikšti mintis rišliai, aiškiai, nuosekliai ir visai nesvarbu, kad savo video CV nesuklysdami įrašėte iš kelinto karto. Žmogus komunikuodamas maždaug 70 proc. informacijos perteikia ne žodžiu, o savo kūno kalba. Turėdamas galimybę matyti ir Jūsų neverbalinę komunikaciją, atrankų specialistas gauna daug daugiau informacijos apie Jus negu tik skaitant rašytinį prisistatymą.
Žmogus komunikuodamas maždaug 70 proc. informacijos perteikia ne žodžiu, o savo kūno kalba. Turėdamas galimybę matyti ir Jūsų neverbalinę komunikaciją, atrankų specialistas gauna daug daugiau informacijos
Vizualinis prisistatymas taip pat naudingas kandidatams, kurie geba puikiai komunikuoti žodžiu, tačiau jų rašymo gebėjimai nėra tokie geri. Greičiausiai toks žmogus, nusiuntęs tik rašytinį CV, liks nepakviestas į pokalbį ir negalės pademonstruoti savo stipriųjų pusių. Pasitelkdamas video CV, kandidatas gali pademonstruoti savo geriausius gebėjimus ir taip padidinti savo šansus būti pakviestam į pokalbį dėl darbo. Naudojant video prisistatymą, Jums taip pat nereikės įrodinėti, kad esate imlus naujovėms, prisitaikantis prie pokyčių, einantis koja kojon su besikeičiančiu pasauliu. Apie save Jūs galite parašyti daug ką, tačiau tai bus tik žodžiai. Vizualiniame prisistatyme galite pademonstruoti viską „gyvai“: entuziazmą, komunikabilumą, pagaliau, degančias akis.
Atrodytų, vieni pliusai. Tačiau reikėtų paminėti ir minusus. Turite atsakingai atsirinkti, kas bus minima Jūsų video prisistatyme, nes į kelias minutes turėsite sutalpinti ir trumpą savo prisistatymą, ir motyvacinį laišką. Jeigu pradėsite nuo pasakojimo apie savo vaikystę, šeimą ir augintinius, video prisistatymas gali virsti trumpametražiu filmu. Kad ir koks įdomus jis Jums atrodytų, personalo atrankų specialistas gali ir nerasti laiko jo peržiūrėti iki galo. Taip pat yra nedidelė galimybė, kad susidursite su konservatyviu atrankas vykdančių specialistu, kuriam nebus nieko mieliau nei “senas-geras rašytinis” CV.
Kaip parengti video CV?
Jeigu esate linkęs viską daryti profesionaliai, tuomet geriau kreiptis į tos srities specialistus, kurie padės parengti Jūsų gyvenimo aprašymą ir profesionalų video prisistatymą. Tačiau jei toks būdas dėl vienokių ar kitokių priežasčių Jums netinka, galite vizualinį CV parengti ir savarankiškai namuose. Štai keletas patarimų, kaip kuo geriau paruošti savo video prisistatymą.
Štai kaip atrodo profesionalus ir puikiai paruoštas video prisistatymas. Pateikiame dar keletą kitokių, kūrybiškų prisistatymo pavyzdžių čia ir čia. Video prisistatymo stilių reikėtų pasirinkti pagal tai, kokio pobūdžio darbo ieškote.
Nesivadovaukite šiais patarimais aklai, tačiau jie bus naudingi rengiant video prisistatymą. Svarbiausia, visada galvokite apie kokybę. Nepamirškite, kad šis video pristatys Jus. Kokį prisistatymo būdą bepasirinktumėte, prisiminkite, kad jis turi būti techniškai tvarkingas, aiškus, nuoširdus ir, žinoma, išskirtinis. Nepamirškite, kad per tas dvi video prisistatymo minutes Jūs galite įtikinti, kad darbdavys ieško būtent Jūsų.
Jei jūsų tikslas būti pakviestam į darbo pokalbį, palikite lietuvišką kuklumą nuošalyje ir imkitės efektyviausių priemonių siekiant gauti svajonių darbą. Na, o jei esate įsitikinęs, kad darbdavys yra humorą suprantantis žmogus – video prisistatymas gali būti ir toks.
Šaltinis:https://www.karjerosplanavimas.lt/dienorastis/article/27