Atgal

Kaip išvaduoti įmonę iš streso gniaužtų?

Patarimai
Kaip išvaduoti įmonę iš streso gniaužtų?

Pastebėjote, jog mažėja jūsų įmonės darbuotojų našumas bei pasitenkinimas atliekamu darbu? Galbūt dėl to kaltas stresas? Streso valdymas darbe – nėra tik darbuotojo atsakomybė. Deja, praktika rodo, kad streso kontrole iš darbdavio pusės rūpinamasi nepakankamai arba apie ją visai pamirštama. Tad ką galite padaryti, jog jūsų įmonėje stresas būtų kuo retesnis svečias?

Aktyvus laisvalaikis – neigiamų emocijų iškrova

Pasak „Soprana Personnel International“ vadovės Dianos Blažaitienės, norėdami vykdyti efektyvią streso kontrolę, vadovai turėtų patys valdyti savo emocijas, stengtis neišlieti pykčio, susierzinimo ar kitų neigiamų emocijų savo darbuotojams, jais pasitikėti. Vis dėlto, neigiamos emocijos savaime niekur nedings. Tad D.Blažaitienė pataria ieškoti būdų joms išlieti, pavyzdžiui, tam puikiai tinka sportas ar kita mėgstama veikla, bendravimas su šeima, draugais.

Aktyvaus laisvalaikio svarbą taip pat pabrėžia ir „Soprana Personnel International“ psichologas - verslo konsultantas Augustinas Rotomskis. Jis siūlo 3-4 kartus per savaite užsiimti fizine veikla, nes ji mažina stresą ir priduria, jog kartu laikydamiesi ir subalansuoto mitybos režimo, užtikrinsite bendrą organizmo sveikatą. Tai – paprasta, tačiau efektyvu. Kuo sveikesnis organizmas – tuo jis atsparesnis stresui.

Darbe turi būti gera

„Labai svarbu darbe sukurti gerą atmosferą. Siekti, jog darbuotojai nejaustų įtampos, į darbą ateitų su šypsena ir gera nuotaika, jaustų, kad jais pasitikima.“ – sako D. Blažaitienė ir teigia, jog nuotolinio darbo galimybė yra vienas iš pasitikėjimo pavyzdžių, kuriuos įvardina darbuotojai. „Reguliarios pertraukėlės, laisvas pietų metas, ofiso higiena – gaivus oras, ergonomiška darbo vieta, neutralios sienų spalvos, augalai patalpose taip pat padeda užtikrinti, jog darbovietėje vyraus maloni atmosfera. Taip pat rekomenduojama komandai bent kartą per savaitę susirinkti bendrai veiklai už ofiso ribų. Pavyzdžiui, penktadieniais visiems kartu pietauti. Tai sukuria bendrumo jausmą.“ – pataria D. Blažaitienė ir džiaugiasi, jog Lietuvos įmonėse vis labiau populiarėja sąmoningumo, streso valdymo, dėmesio sukoncentravimo (angl. mindfulness) trenerių mokymai.

Svarbu pasirūpinti ir savimi

Vadovas, kurį nuolatos kamuoja stresas, nebus pajėgus užtikrinti efektyvios streso kontrolės savo darbuotojams. A. Rotomskis dalinasi keliais efektyviais patarimais, padėsiančiais vadovams išlaikyti emocinį stabilumą. “Efektyviai planuokite savo laiką ir turėkite aiškius prioritetus. Stenkitės visus svarbiausius darbus atlikti iki 12 valandos. Būtinai plėskite profesinių kontaktų ratą, dalyvaudami verslo klubuose ar labdaros organizacijose. Į šiuos žmones galėsite kreiptis norėdami išgirsti antrą nuomonę ar paprašyti pagalbos. “Čia ir dabar principas” taip pat didina atsparumą stresui. Vietoje to, kad mėgintumėte nuspėti ateitį, stenkitės kuo efektyviau išspręsti dabar vykstančias situacijas. Negraužkite savęs dėl praeities, padarykite išvadas, ką darysite kitaip ateityje ir judėkite į priekį. Atraskite savo teigiamas bei neigiamas savybes. Taip galėsite lengviau susikurti sistemą, kuri leis patobulinti silpnąsias sritis.”

Norint vykdyti efektyvią streso kontrolę įmonėje reikalingos kasdienės pastangos ir stipri vidinė vadovo motyvacija suprasti ne tik savo darbuotojus, bet ir patį save. Atidžiai stebėkite savo emocijas ir kurkite darnią atmosferą jūsų įmonėje.

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!
Gaukite personalo specialistų parengtas įžvalgas bei rekomendacijas sėkmingam personalo valdymui

Panašūs straipsniai