Atgal

Ką daryti kai išeina geriausi darbuotojai?

Patarimai
Ką daryti kai išeina geriausi darbuotojai?

Net patys geriausi darbuotojai kartas palieka pačius geriausius darbdavius. Toks sprendimas gali visiškai nepriklausyti nuo aplinkos ar santykių darbe. Darbuotojai gali pasirinkti išeiti, nes kitoje pozicijoje jiems buvo pasiūlyta daugiau galimybių. Jie gali nuspręsti tęsti mokslus universitete ar išsikraustyti į kitą šalį. Kai kurių atvejų tiesiog neįmanoma numatyti ir išvengti. Natūralu, jog bet kokie pasikeitimai kolektyve sukelia stresą. Galbūt tai smarkiai nepaveiks kompanijos, kurioje dirba kelios dešimtys žmonių, tačiau jei bendro tikslo siekiate 4-5 žmonių grupėje – vieno iš darbuotojų išėjimas gali turėti kur kas stipresnį poveikį. Tad į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kai Jus palieka vienas geriausių darbuotojų?

Tai nieko asmeniško
Jei atliekate darbuotojų atranką ir samdote pačius geriausius darbuotojus, Jūsų kaip vadovo pareiga – sudaryti jiems sąlygas nuolat tobulinti save ir savo įgūdžius. Jūs taip pat turite susitaikyti, jog tokie darbuotojai kartais „užauga“ greičiau nei kompanija. Tokiu atveju darbuotojams, nuolatos siekiantiems maksimumo, tiesiog nebepakanka iššūkių. Jei nepasiūlysite jiems aukštesnės ir atsakingesnės pozicijos – jie išeis, kai tik pasitaikys kitas jų interesus atitinkantis pasiūlymas. Stenkitės to nepriimti asmeniškai. Nepasiduokite emocijoms ir vertinkite šią situaciją kaip natūralų procesą. Jūsų darbuotojas atidavė Jūsų kompanijai viską, ką galėjo šiame etape. Kas žino, galbūt Jūsų keliai vėl susidurs ateityje.

Kurkite tikrą ryšį su savo darbuotojais
Kaip jau minėjome, dažnai tiesiog neįmanoma išvengti geriausių darbuotojų praradimo. Vis dėlto, tai nereiškia, jog neverta vertinti bei puoselėti ryšių su darbuotojais jiems dar dirbant Jūsų įmonėje. Jūsų pagrindinė užduotis – užtikrinti, kad darbuotojai iš tiesų mėgtų savo darbą. Kai kurios kompanijos stengiasi tai pasiekti biure pastatydamos stalo futbolo stalą ar apmokėdamos pietų sąskaitą. Tai yra sveikintina, tačiau viskas slypi kur kas giliau. Pagalvokite, kada paskutinį kartą teiravotės savo darbuotojų, kas jiems svarbu, ir ar padėjote jiems tai pasiekti?

Nepakeičiamų nėra
Žinoma, jūs stengiatės samdyti savo sričių profesionalus, kurie efektyviai padėtų siekti aukštų kompanijos rezultatų. Tačiau pasistenkite gerai pagalvoti apie kiekvieną iš savo darbuotojų ir paklauskite - kas lauktų Jūsų įmonės, jei vienas ar kitas darbuotojas sugalvotų išeiti tiesiog rytoj? Jei tik vienas vienintelis žmogus Jūsų kompanijoje išmano tam tikrą klausimą – neabejotinai turėsite rimtų problemų jam išėjus. Tai nereiškia, jog negalite samdyti profesionalų, tiesiog pasistenkite užtikrinti, kad Jūsų komanda būtų kuo įvairesnė ir bet kada galėtų efektyviai užpildyti netikėtai atsiradusias spragas. 

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!
Gaukite personalo specialistų parengtas įžvalgas bei rekomendacijas sėkmingam personalo valdymui

Panašūs straipsniai