Atgal

Technologijų tendencijos versle 2017 metais

Informacija
Technologijų tendencijos versle 2017 metais

2016-ieji metai skaičiuoja paskutines savaites, o verslui jau prognozuojami kupini iššūkių ir naujovių 2017-ieji. Kol vieni ieško būdų, kaip išlaikyti partnerius, kiti koncentruojasi ties investicijų pritraukimu. Lyderiaujanti pasaulyje informacinių technologijų tyrimų bei verslo konsultacijų kompanija „Gartner“  lapkričio pradžioje pristatė 10 inovatyviausių, labiausiai verslą paveiksiančių informacinių technologijų tendencijų, kurių pritaikymas verslui bus lyg Aqua vitae (lot. gyvybės vanduo, gyvybiškai svarbus).

1. Dirbtinis intelektas
Dirbtinis intelektas paremtas dirbtiniais neuroninių tinklų, arba kitaip mašininio mokymo, algoritmais. Tai reiškia, jog dirbtinio intelekto pagalba bus absorbuojami ir sisteminami milžiniški informacijos kiekiai. Spėjama, jog netolimoje ateityje dirbtinis intelektas bus pajėgus užimti ir pakeisti žmogaus užimamas darbo vietas.

2. Išmanios mobilios aplikacijos
Išmaniųjų mobiliųjų aplikacijos turėtų atlikti tą pačią funkciją, kokią atlieka dirbtinis intelektas. Esminis mobiliųjų aplikacijų vaidmuo – palengvinti kasdienę verslo žmogaus rutiną. Paprasčiausia tokių aplikacijų užduotis galėtų būti - pagal prioritetus sutvarkyti elektroninius laiškus.

3. Inovaciniai projektai
Ribos tarp fizinio ir skaitmeninio pasaulio nyksta. Neseniai savo pirmąjį važiavimą atliko Google kompanijos savaeigis automobilis, o oro erdves skrodžia saulės baterijomis varomi lėktuvai. Inovatyvūs išradimai - tai  iš esmės dirbtinio intelekto dėka įgalinti veikti prietaisai.

4. Virtuali realybė
Lėtai besiskindama sau  kelią į aukštumas, virtuali realybė tapo ne tik pramogų, bet ir itin svarbia verslo dalimi, pajamų šaltiniu. Virtualios realybės sistemos padeda kur kas originaliau, kūrybiškiau įmonėms atskleisti teikiamų paslaugų pasiūlą. Virtuali realybė suteikia įmonių klientams ne tik kitokią paslaugą, bet ir tai, ko trokšta vartotojai – potyrius, emociją, jausmą.

5. Skaitmenis dvynys
Skaitmeninis dvynys (angl. Digital Twin) sukurs galimybę atlikti įvairius itin svarbius bei pavojingus bandymus virtualioje erdvėje. Ypatingai tai svarbu energetikos bei aeronautikos srityse. Tai reiškia, jog skaitmeninės fizinio objekto kopijos pagalba bus simuliuojamas, analizuojamas ir valdomas realaus pasaulio modelis. 

6. Vieša transakcijų saugojimo sistema
Kitaip dar žinoma kaip Blockchain sistema, kuri leidžia pasiekti su transakcijomis susijusį susitarimą be tarpininkų. Blockchain sistema kuriama iš tam tikrų blokų, kuriuose gali būti saugomi tiek finansiniai, tiek dokumentais fiksuojami piniginiai sandoriai. Manoma, kad ši sistema yra viena saugiausių tokio tipo sistemų.

7. Pokalbių sistemos
Realių pokalbių sistemos gali taip supaprastinti žmogaus gyvenimą, jog jos geba ne tik atsakyti į klausimą „Kiek dabar valandų?“, bet ir pasitarnauti saugumo srityje, padėdamos surinkti informaciją apie nusikalstamą veiką vykdančius žmones, apibūdinti kaip jie elgiasi ir atrodo. Jos valdomos ne realiais balso įrašais, bet tam tikrais jutikliais, kurie reaguoja į garsą, ir taip sukuria informacijos srautus.

8. Paslaugų architektūra
Tai naujas programinės įrangos architektūros modelis, kuris gali padėti įmonei lengviau prisitaikyti prie nuolat kintančių verslo sąlygų. Ji yra ypatinga tuo, jog pridėjus ar atėmus vieną ar daugiau komponentų, visa infrastruktūra pakeičiama automatiškai, nereikalaujant papildomų pastangų ar daugiau žmogiškųjų išteklių.

9. Skaitmeninės technologijų platformos
Spėjama, jog artimiausiais metais, kiekviena įmonė savo veiklą derins su bent penkiomis skaitmeninėmis platformomis, tokiomis kaip dirbtinis intelektas, informacinės duomenų bazės, pokalbių sistemos ir kitomis. Tokios platformos turės įtakos tradiciniams verslams, kurie dar nevykdo veiklos skaitmeniniame internetiniame lauke.

10. Saugumo sistemų architektūra
Visos šios sparčiai besivystančios technologijos siunčia labai rimtą signalą skaitmeninės apsaugos specialistams. Tokios sistemos, kaip į paslaugas orientuota architektūra ar transakcijų vieša sistema, reikalauja ypatingai stiprios skaitmeninės apsaugos. Tai labai didelis iššūkis, kadangi apsaugos sistemos turės būti adaptuojamos galybei technologinių įrenginių.

Parengta pagal: https://goo.gl/bWsa0a

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!
Gaukite personalo specialistų parengtas įžvalgas bei rekomendacijas sėkmingam personalo valdymui

Panašūs straipsniai