Atgal

Patarimai tiesioginei kandidatų paieškai („galvų medžioklei“)

Patarimai
Patarimai tiesioginei kandidatų paieškai („galvų medžioklei“)

Ar žinojote, kad tik 15 procentų darbuotojų visame pasaulyje yra patenkinti savo darbo vieta? O likę darbuotojai yra atviri pasiūlymams ir turi ketinimų keisti darbą, nors savaime ir nekandidatuotų (pasyvūs kandidatai).

Būtent tokie asmenys yra labai patrauklūs įmonėms, ieškančioms naujų darbuotojų. Tokie kandidatai turi patirties, reikiamų gebėjimų - juos galima priskirti tam tikrai pozicijai, kuriai reikia specifinius reikalavimus atitinkančių įgūdžių. Be to, kai darbo rinkoje dėl tam tikros srities talentų yra didelė konkurencija, geriau pasiūlymus pateikti tiesiogiai. Taip pat tikslinga paieška leidžia rasti aukštos kokybės CV ir mažiau tikėtina, kad kandidatai savo gyvenimo aprašyme pateiks „pritemptą“ informaciją apie patirtį ir sugebėjimus. Tinkamas darbuotojų parinkimas leidžia greitai pasiekti norimų rezultatų, išvengti papildomų darbuotojo mokymo išlaidų, kitų darbuotojų demotyvavimo, laiko ir pinigų švaistymo naujo darbuotojo paieškai ir atrankai.

Remiantis „LinkedIn“ darytos apklausos rezultatais, paaiškėjo, kas labiausiai skatina šiuos kandidatus apsvarstyti naujos darbo vietos galimybes. Visų pirma, juos galima pritraukti geresniu uždarbiu, kompensacijomis ir kitais privalumais. Taip pat sudarant geresnes sąlygas derinti darbą su asmeniniu gyvenimu. Daugelis kandidatų atsižvelgia ir į geresnes galimybes kopti karjeros laiptais. Kai kuriuos darbuotojus galima pritraukti ir motyvuoti pasiūlius daugiau išbandymų ir atsakomybių reikalaujantį darbą. Be to, dauguma kandidatų nori, kad darbas labiau atitiktų jų galimybes ir įgūdžius. Taip pat svarbūs ir kiti dalykai, padėsiantys pritraukti norimą darbuotoją: patogesnė biuro vieta, padidėjęs saugumo pojūtis dėl darbo vietos išlaikymo, geresni santykiai su vadovu, svarbesnis vaidmuo darbe. 

„Dice“ įmonė, padedanti atrasti talentus, atliko apklausą, siekdama išsiaiškinti, kokie paieškos būdai labiausiai patraukia kandidatų dėmesį. Rezultatai parodė, kad geriausi yra šie būdai: darbo skelbimas „Dice“ tinklapyje (42%), rekomendacijos darbovietės viduje (29%), skelbimai bloge ar socialiniuose tinkluose (10%), draugų rekomendacijos (10%), kita (9%).

Atliekant tiesioginę kandidatų paiešką rekomenduojama atsižvelgti į jų darbo laiką dabartinėje darbovietėje. Darbuotojai, kurie dirba nuo 6 mėnesių iki 2 metų, dar nėra linkę keisti darbo vietą. O jei žmogus išdirbo įmonėje ilgiau nei 6 metus, labiausiai tikėtina, kad jis neturi ketinimų keisti darbo ir yra patenkintas savo darboviete ir atsakomybėmis. Todėl patartina ieškoti darbuotojo, kuris išdirbęs 2-5 metus vienoje įmonėje. 

Šaltinis: https://goo.gl/VJV5hX

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!
Gaukite personalo specialistų parengtas įžvalgas bei rekomendacijas sėkmingam personalo valdymui

Panašūs straipsniai