Atgal

8 patarimai kaip susiplanuoti karjerą 2016-aisiais metais

Patarimai
8 patarimai kaip susiplanuoti karjerą 2016-aisiais metais Karjerosplanavimas.lt

Metams baigiantis turbūt susimąstei apie gyvenimo tikslus, pasisekė per metus juos pasiekti ar ne, dirbi mėgstamą darbą ar nelabai, o gal darbas ne tik nemėgstamas, bet ir be perspektyvų ar finansiškai nenaudingas. Pateikiame 8 patarimus kaip susiplanuoti karjeros pokyčius 2016 metais.

1. 2015 metų apžvalga. Peržvelk, ką darei 2015 metais, kad pasiektum savo tikslų. Prisimink, kas šiemet tavo karjeroje tau pasisekė, ką padarei, kad pagerėtų tavo darbo sąlygos. Jei ieškojai naujo darbo – ar jį radai, o jei ne, ką darei ne taip kaip žadėjai sau, kad padarysi. Jei, pavyzdžiui, dirbi su pardavimais – įvardink savo tikslus ir rezultatus, kokie jie turėtų būti 2016 metais? Kokios tavo stipriosios pusės, o ką reikėtų išmokti, tobulinti? Viską pasirašyk sau, nes tai, ką užrašysi, bus dokumentuotas tavo veiksmų užtvirtinimas.

2. 2016 metų tikslų nustatymas. Nustatyk savo karjeros tikslus 2016 metais. Dažnai karjeros konsultacijų metu girdžiu „aš nežinau, kokio darbo man reikia, nes man gerai sekasi ir rinkodara, ir pardavimai, ir šiaip galiu administracinius darbus dirbti“. Puiku! Rašyk tai, ko norisi labiausiai, jei neapsisprendi ties viena sritimi, pasižymėk kelias, pvz. 2016 metais noriu pereiti iš pardavimų skyriaus dirbti rinkodaros skyriuje. Atsakyk sau į klausimus:
Ką aš turiu padaryti, kad būčiau pakankamai kvalifikuota(s) būti paaukšinta(s) ar gauti naują, geresnį darbą?
Kokius veiksmus turėčiau padaryti dabar, kad pasiekti savo tikslą? Jei tikslas yra pakilti karjeros laiptais toje pačioje darbovietėje, kuo gali prisidėti dabar prie tavo būsimų kolegų sėkmės?
Kas yra atsakingas už sprendimų priėmimą dėl tavo perkėlimo dirbti kitame skyriuje ar aukštesnėje pozicijoje? Kokiu būdu galiu įrodyti savo naudą naujai darbo vietai?

3. Veiksmai. Surašyk konkrečius veiksmus, kuriuos žingsnis po žingsnio turi padaryti, kad pasiektum tikslus. Jei ieškai naujo darbo, ką gali padaryti, kad pagreitintum ir palengvintum savo naujo darbo paiešką? 
Ar atnaujinai savo CV, LinkedIn profilį? O Facebook‘o profilis tvarkingas? 
Ar užsiregistravai darbo paieškos portaluose? Cvonline.lt, cvmarket.lt, cvbankas.lt. 
Ar tavo pateikta informacija yra tiksli ir išsami? Viena dažniausių priežasčių kodėl atmetamas CV yra informacijos trūkumas – dažniausiai darbo patirtis apibūdinama tik pareigų pavadinimu, pvz. „Pardavėjas“. Pardavėjas ko? Pardavėjas maisto prekių parduotuvėje, pardavėjas batų parduotuvėje, ar logistikos ar kitokių paslaugų pardavėjas?
Ką dar turiu išmokti, kad gaučiau tai, ko noriu?

4. Ryšiai. Kitaip tariant, networking’as – ryšių tinkle plėtra. Pradėkim nuo to, ar apie savo karjeros planus kalbėjai su savo draugais, šeima? O kolegomis? Partneriais? Ar informacija apie tavo darbo patirtį, įgūdžius, kvalifikacija yra prieinama LinkedIn profilyje? Jei manai, kad negali viešinti fakto, kad ieškai geresnio darbo, gali kreiptis į personalo atrankų įmones su prašymu išlaikyti konfidencialumą pristatant tavo CV kitoms įmonėms. 

5. Investicija. Nusistatyk, ką gali padaryti pats, o ko reikia, kad galėtum pasikelti kvalifikaciją. Susirask informaciją apie tavo ar kitame mieste vykstančius kursus, mokymus, seminarus. Na, o jei nežinai, nuo ko pradėti, nesijauti užtikrintas savo galimybėmis, visada gali pasikonsultuoti su karjeros konsultantais, koučingo specialistais ar savo srityje pripažintais profesionalais. 

6. Rinkos tendencijos. Planuojant karjerą labai svarbu realiai pažvelgti į rinką. Oficialias darbo rinkos prognozes gali sekti Lietuvos Darbo biržos puslapyje (www.ldb.lt). Taip pat rekomenduojame vieno didžiausių Lietuvos darbo paieškos portalo www.cvonline.lt naujienas, jų atliktus tyrimus, darbo rinkos prognozes, stebėti darbo skelbimus. Cvonline.lt kasmet atlieka darbdavių apklausas, kuriomis siekia nustatyti atlyginimų augimo, darbo vietų plėtros ir kitas tendencijas.

7. Laikas. Kada gi dar bus geresnis laikas, nei „dabar“? Tiesiog imk, ir daryk. Motyvacija yra ne įgimta savybė, tai tiesiog veikla, veiksmų atlikimas čia ir dabar, nenukeliant rytojui.

8. Vizualizacija. Gali pasikabinti tikslų sąrašą savo užrašų lentoje ar užrašų knygutėje įsiklijuoti lapelį su tau suprantama fraze, kuri simbolizuotų kitų metų tikslus, siekius, norus, svajones. O galbūt turi kokio tau autoritetingo žmogaus pavyzdį - nuotrauką, straipsnį, kurį galėtum turėti po ranka kaip įkvėpimo siekti savo tikslų šaltinį. Dar vienas smagus ir veiksmingas užsiėmimas – koliažas. Jei nemėgsti rašyti, sudėliok savo karjeros kelio koliažą –tai, kas tau atspindi sėkmingą karjerą - iš nuotraukų, straipsnių.
 
Žinoma, tikslo siekimo kelionėje nusiteik, kad tavęs gali laukti ne tik laimėjimai, tačiau linkiu nenuleisti rankų ir nepasiduoti, siekti savo tikslo čia ir dabar.
Linkiu 2016 metais atrasti meilę savo dabartiniam darbui arba darbą, kurį pagaliau mylėtum!

 
Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!
Gaukite personalo specialistų parengtas įžvalgas bei rekomendacijas sėkmingam personalo valdymui

Panašūs straipsniai