Atgal

5val. darbo diena: neįgyvendinama fantazija ar pelningos įmonės vizija?

Nuomonė
5val. darbo diena: neįgyvendinama fantazija ar pelningos įmonės vizija?

Pelningos įmonės vizija - penkių valandų darbo diena

1914 metais,  „General Motors” įkūrėjas Henris Fordas priėmė drastišką sprendimą, kuris pasaulinėje verslo rinkoje įsitvirtino ir egzistuoja iki šių dienų. Siekdamas savo darbuotojų produktyvumo, H.Fordas darbo dienos trukmę nuo 9 valandų sutrumpino iki 8, o toks laikas išliko standartu iki šių dienų. Įdiegęs į gamybą technines naujoves, H.Fordas pasiekė didesnio darbuotojų efektyvumo, bet kartu ir leido atsižvelgti į darbuotojų gerovę.Panašiu pavyzdžiu pasekė ir verslininkas, rinkodaros ekspertas bei „Tower Paddle Boards“ įkūrėjas Stephanas Aarstolas, kuris savo darbuotojų darbo dieną sutrumpino iki 5 valandų. Maža to, priėmęs tokį sprendimą S.Aarstolas pasiekė įspūdingų rezultatų – augančio ir klestinčio verslo.

Tuo pačiu metu, kai darbuotojai turi daug laiko atlikti darbus, lygiai tiek pat laiko jie gali ir iššvaistyti veltui. Verslo eksperto nuomone, dažniausiai savo užduotis darbuotojai gali produktyviai dirbdami atlikti per dvi ar tris valandas kiekvieną dieną. Djuko universiteto profesoriaus Dano Arielio teigimu, našiausiai žmonės dirba per pirmąsias savo darbo valandas, o dienos eigoje produktyvumas palaipsniui mažėja. S.Aarstolas pateikia savo pastebėjimus, kaip išlaikyti klestinčią įmonę, laikantis 5 valandų darbo dienos sistemos.

Trumpesnė darbo diena nenulemia darbų kiekio

„Tower Paddle Boards“ dirba nuo 8 valandos ryto iki 13 valandos dienos, tačiau atsižvelgiant į darbuotojo pareigas ir darbus, kiekvienas gali pats savarankiškai nuspręsti, kiek laiko jam prireiks atlikti savo užduotis. Jei 5 valandų neužtenka, savo darbus galima atlikti ir dirbant viršvalandžius. S.Aarstolo teigimu, vieni darbuotojai puikiai darbus atlieka ir iki 13 valandos, tačiau kaip pavyzdį pateikia jų įmonėje dirbantį filmų kūrėją. Atsidavęs ir savo darbą mylintis žmogus net linkęs nakvoti darbo vietoje, kas parodo, kad trumpos darbo valandos tikrai nereiškia mažiau produktyvių darbų.

Moko darbuotojus disciplinos

Rinkodaros eksperto nuomone, trumpesnė darbo diena moko darbus atlikti sumaniau bei išmokti išradingumo. S.Aarstolas pastebi, kad tokia darbo sistema sumažina darbuotojų neproduktyviai naudojamą laiką: jie mažiau užtrunka tikrindami elektroninį paštą, mažiau laiko praleidžia socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidos priemonėse. Tačiau jis patikina – tokiu būdu nenorima pašalinti pašalinių dirgiklių, tačiau siekiama koncentruotis į efektyvesnį darbą. Kiekvienas „Tower Paddle Boards“ darbuotojas yra mokomas laikytis darbo atlikimo terminų ir jų nevilkinti. Organizacijos įkūrėjas savo darbuotojus yra supažindinęs su Timo Ferrisso sukurta ir propaguojama taisykle „80:20“, kuri reiškia – 80 procentų produktyvumo sukuriama iš 20 procentų pastangų. Būtent todėl S.Aarstolas ragina savo darbuotojus stebėti, kas jų veikloje sukuria didžiausią produktyvumo vertę.

Laimingesni darbuotojai – produktyvesni

S.Aarstolas pastebi, kad nors jo darbuotojai ir turi nemažai laiko susirasti papildomą darbą, tačiau kol kas nei vienas tokia galimybe nepasinaudojo. Pasak jo, kiekvienas linkęs laisvą laiką išnaudoti savo malonumui. Trumpesne darbo diena ypač patenkinti tie, kurie turi vaikų. „Tower Paddle Boards“ įkūrėjas džiaugiasi, kad laisvą laiką jo darbuotojai išnaudoja rūpindamiesi savo sveikata, užsiimdami sportu, tačiau ir pajuokauja: jei kuris norite, galite laisvu metu vairuoti „Uber“, tačiau jie mieliau džiaugiasi gyvenimu. 

Nors rinkodaros specialistui pradžioje buvo neramu, ką pagalvos užsakovai pamatę tokį trumpą darbo laiką, tačiau darbo pasiūlymų ir užsakymų nesumažėjo. S.Aarstolas įsitikinęs, kad toks kompanijos išskirtinumas prideda pliusų vardo kūrimui ir žinomumui. Ne vienas užsakovas teigė, „Tower Paddle Boards“ pasirinkęs būtent dėl jų įdomios ir išskirtinės filosofijos bei unikalių sprendimų, kurių nebuvo matę kitose įmonėse.

Šaltiniai:http://www.businessinsider.com/how-one-company-is-thriving-on-a-5-hour-workday-2015-10?utm_content=bufferf8e99&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

 

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!
Gaukite personalo specialistų parengtas įžvalgas bei rekomendacijas sėkmingam personalo valdymui

Panašūs straipsniai