Atgal

5 dalykai, kuriuos rekomenduojame apsvarstyti prieš samdant naują darbuotoją

Patarimai
5 dalykai, kuriuos rekomenduojame apsvarstyti prieš samdant naują darbuotoją

Ieškant naujo darbuotojo įprastai kiekvienas vadovas/-ė turi numatę tam tikrus kriterijus ar reikalavimus, kuriuos privalo atitikti kandidatai, norintys sėkmingai įveikti personalo atranką. Pirmąjį įspūdį apie kandidato tinkamumą laisvoms pareigoms užimti galima pastebėti jau pirmų kontaktų metu, tačiau norint išsirinkti stiprų, motyvuotą, profesionalų kandidatą – to nepakanka. Jeigu dvejojate kurį iš keleto kandidatų pasirinkti, rekomenduojame prieš sprendimo priėmimą dar kartą įvertinti ir apgalvoti šiuos 5 faktorius.

  1. Pirmieji įspūdžiai

Turbūt sutiksite, kad pirmasis įspūdis, kurį sudaro kandidatai yra ypatingai svarbus. Pirmajame atrankos etape svarbu ne tik vizualiai patrauklus CV, bet ir informacijos kokybė.  Ar kandidatas nuėjo „papildomą kilometrą“ prieš išsiunčiant Jums savo CV ir pateikė tik aktualią informaciją? Ar darbo pokalbyje kandidatas atrodė reprezentatyviai ir gebėjo rasti argumentų kodėl yra vertas patekti į tolimesnius atrankos etapus? Ar kandidatas gebėjo pripažinti savo silpnybes, ne tik stiprias puses? Jeigu į šiuos klausimus galite atsakyti „taip“, neabejojame, kad į tolimesnius trankos etapus atrinkote potencialo turinčius kandidatus. Kuris(-i)  įsiminė labiausiai?

  1. Komunikacijos įgūdžiai

Jeigu ieškote darbuotojo, kuris gebėtų dirbti ne tik savarankiškai, bet ir komandoje, kuris gebėtų deleguoti užduotis ir imtis lyderio pozicijos – komunikacijos įgūdžiai labai svarbūs. Jeigu renkatės iš keleto personalo atranką įveikusių kandidatų, apsvarstykite kurio iš jų komunikacijos įgūdžiai pateisino, o galbūt net viršijo lūkesčius? Ar kandidatas geba pateikti gilesnių įžvalgų, o ne vien šabloniškų frazių? Būtinai darbo pokalbių metu pasiteiraukite apie darbuotojų patirtis bendraujant su kolegomis, įgyvendinant komandinius projektus. Ar kandidatams nėra svetima dalykinė etika, gebėjimas klausyti ir įsitraukti į procesus, o ne tik kalbėti? Neretai komunikacijos problemos gali išaugti į konfliktines situacijas, tad rekomenduojame į kandidatų komunikacijos įgūdžius žvelgti itin atsakingai.  

  1. Ne tik teorija, bet ir praktika

Patirtis ypatingai svarbus faktorius, jeigu tikitės į komandą priimti profesionalų savo darbą išmanantį specialistą. Prieš pasirenkant darbuotoją dar kartą peržiūrėkite ir apgalvokite  akcentuotus įgūdžius ir jų įtakotus rezultatus, kuriais pasidalino kandidatai. Ar kandidatai geba išnaudoti savo stiprybes ir sukauptas tiek teorines, tiek praktines žinias? Ar kandidatais suvokia, kur jiems reikalingas įgūdžių ir žinių tobulinimas? Pamąstykite – kokie įgūdžiai siūlomai darbo vietai yra svarbiausi ir palyginkite juos su kandidatų. Ar jie gebės susitvarkyti su užduotimis?

  1. Požiūris į iššūkius

Jeigu dirbate srityje, kuri kupina iššūkių ir naujovių, neabejojame, kad naujas darbuotojas turės gebėti susitvarkyti su sudėtingomis situacijomis ir greitai adaptuotis prie pokyčių. Peržiūrėkite darbo pokalbių metu tai, ką pasižymėjote užrašuose. Ar kandidatai yra nusiteikę susidoroti su iššūkiais, o ne nuo jų atsiriboti? Ar jie bus pasiruošę palikti komforto zoną ir siekti dar geresnių rezultatų? Darbo pokalbio metu galite kandidatams suformuoti hipotetinę situaciją ir prašyti sprendimo – taip galėsite susidaryti įspūdį apie kandidatų gebėjimą adaptuotis prie sudėtingesnių situacijų, vidinę motyvaciją, atsakomybės jausmą, įvertinsite gebėjimą priimti sprendimus.

  1. Pasikliaukite rekomendacijomis

Jeigu siekiate turėti darbuotoją, kuris gebės ne tik profesionaliai atlikti savo darbą, bet ir įsilieti į įmonės kultūrą, atsižvelkite į buvusių darbdavių rekomendacijas. Paskirkite laiko ir užduokite jiems rūpimus klausimus. Buvę darbdaviai galės patvirtinti/paneigti pasiektus rezultatus ir įgūdžius, papasakos apie žmogaus būdą darbinėje aplinkoje, galės pasidalinti kandidato indėliu į buvusios darbovietės kultūrą ir įgyvendintus projektus. Tokios rekomendacijos papildys kiekvieno kandidato profilį ir padės lengviau apsispręsti – kuris kandidatas vertas Jūsų siūlomos darbo vietos.

Norite sutaupyti laiko personalo atrankai, tačiau siekiate būti užtikrinti dėl naujo darbuotojo kompetencijų ir gebėjimo pritapti prie įmonės kultūros? Mes galime Jums padėti atsirinkti kokybiškus ir vertingus darbuotojus. Pasikalbėkime apie talentus Jūsų įmonėje - skambinkite tel. nr. +37065955596 arba siųskite užklausą el. paštu [email protected]

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!
Gaukite personalo specialistų parengtas įžvalgas bei rekomendacijas sėkmingam personalo valdymui

Panašūs straipsniai