Atgal

Kaip atpažinti Jus supančius talentus?

Patarimai
Kaip atpažinti Jus supančius talentus?

Ne kartą esame pasidalinę įžvalgomis apie tai, kas paverčia įmones sėkmingomis organizacijomis. Drąsiai pasikartosime - sėkminga įmonė negali veikti be įsitraukusių, motyvuotų ir profesionalių savo srities specialistų. Neabejojame, kad daugelio darbdavių tikslas - dirbti būtent su tokiais  talentingais profesionalais, tačiau svarbu suprasti - talentai ugdomi ir augindami, o tokių, kurie į įmonę ateitų jau iš anksto viskam pasiruošę, turbūt tėra vienetai. Tad jeigu siekiate aplink save suburti stiprią tikrų talentų komandą - užsiauginkite potencialo turinčius savo darbuotojus. Jeigu norite ateities talentus atpažinti dar ankstyvoje stadijoje - rekomenduojame atkreipti dėmesį į šiuos 5 augančių talentų požymius.

1. Produktyvumas ir rezultatai

Žinome, kad  kiekvienam vadovui svarbūs darbuotojų atnešti rezultatai, tad į juos taip būtina atkreipti dėmesį. Norint atpažinti potencialo turinčius darbuotojus pabandykite užduoti sau keletą klausimų: ar šis darbuotojas pasiekia iš(si)keltus tikslus? Kokių rezultatų per tam tikrą laikotarpį pasiekė darbuotojas? Ar rezultatų kokybė yra tinkama? Ar darbuotojas gali pasiekti dar geresnių rezultatų? Jeigu taip - neabejojame, kad tokį darbuotoją verta toliau išlaikyti ir ugdyti.

2.Nuoširdus atsidavimas darbui

Jeigu siekiate dirbti motyvuotų darbuotojų komandoje, labai svarbu atkreipti dėmesį ne į tik darbuotojo įgūdžius, bet į nuoširdų atsidavimą savo veiklai. Įsitraukęs ir motyvuotas darbuotojas visapusiškai sieks įnešti indėlį ne tik pageidaujamus užduočių rezultatus, bet ir stengsis palikti pėdsaką siekiant įgyvendinti numatytus  įmonės tikslus. Toks darbuotojas visuomet sieks daugiau - jis bus pasiryžęs įveikti iššūkius, tobulėti ir mokytis, stengsis spręsti kylančias problemas, kad darbas būtų sklandus ir efektyvus. Šios darbuotojo savybės neretai gali išugdyti tikrus organizacijos lyderius, tad jei iš apibūdinimo atpažinote nors vieną savo darbuotoją - rekomenduojame jo nepaleisti.

3. Empatiškumas

Ar darbuotojas linkęs padėti kolegoms? Ar darbuotojas linkęs paskirti laiko kokybiškam socialinių ryšių su kolegomis ar partneriais užmezgimui? Ar darbuotojas geras komandos žaidėjas? Jeigu galvojant apie savo darbuotoją į šiuos klausimus galite atsakyti “taip” - turėtumėte nesunkiai atpažinti empatišką darbuotoją, kuris sklandžiai geba dirbti komandoje ir tikėtina, nesavanaudiškai geba prisidėti prie bendros įmonės gerovės.  Tikime, kad tokį darbuotoją komandoje praverstų turėti kiekvienam vadovui.

4. Gebėjimas priimti svarbius sprendimus

Jeigu siekiate identifikuoti ne tik talentingus potencialo turinčius specialistus, bet ir lyderio savybėmis pasižyminčius profesionalus, ko gero, geriausias būdas patikrinti darbuotoją - paskirti daugiau svarbių atsakomybių. Ar darbuotojas geba teisingai pasirinkti prioritetus? Ar darbuotojas geba sėkmingai tvarkytis su keletu užduočių vienu metu? Ar darbuotojo priimti sprendimai yra apgalvoti ir logiškai įvertinti?  Neabejojame, kad suteikę darbuotojui daugiau svorio turinčių atsakomybių identifikuosite nemažą potencialą turinčius lyderius. 

5. Stiprus atsakomybės jausmas

Stiprų lyderio potencialą turintis talentas - tai darbuotojas, kuris ne tik geba suburti komandą bendram tikslui, bet ir geba prisiimti atsakomybę už pasiektus rezultatus, nepaisant to, kokie jie bebūtų. Jeigu dažnai tenka susidurti su darbuotojais, vengiančiais atsakomybės - vargu, ar ilgalaikėje perspektyvoje galėsite šiems darbuotojams patikėti vykdyti didesnės svarbos užduotis ar vadovauti stambesniems projektams. Tačiau jei matote darbuotoją, kuris geba prisiimti atsakomybę už savo sprendimus, kurie gali turėti įtakos jo įvaizdžiui - ko gero, žiūrite į potencialo kupiną ateities lyderį.

Jei siekiate tikrų talentų, lyderių komandos - vien identifikuoti juos nepakanka. Vos atpažinus potencialo turinčius darbuotojus imkitės priemonių - pasiruoškite juos ugdyti, pasidalinti su jais patirtimi. Kuo anksčiau pradėsite dirbti ties tokių darbuotojų ugdymu - tuo geresnių specialistų galėsite tikėtis ateityje.

Kyla iššūkių bandant atrasti tikrus profesionalus? Susisiekime - išsiaiškinsime Jūsų lūkesčius ir atrasime Jūsų poreikius atitinkantį personalo atrankos pasiūlymą. Siųskite užklausą el. paštu [email protected] arba pasikalbėkime telefonu +37065955596.

 

 

 

 

 

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!
Gaukite personalo specialistų parengtas įžvalgas bei rekomendacijas sėkmingam personalo valdymui

Panašūs straipsniai