Atgal

Ar darbo skelbimų portalai vis dar efektyvūs ieškantiems kandidatų?

Patarimai
Ar darbo skelbimų portalai vis dar efektyvūs ieškantiems kandidatų?

Vis dažniau iš savo klientų girdime, kad darbo skelbimų portalai neduoda to rezultato, kokį duodavo anksčiau ar kuris atitiktų užsakovų lūkesčius. Apibendrinome šią informaciją ir galime pateikti kelias, dažniausiai minimas problemas.

 

1. Nesugeneruojamas kandidatų srautas

Klientai skundžiasi, kad nors portaluose skelbimai yra parodomi dideliam skaičiui žmonių, tai neduoda rezultato. Skelbimai nesugeneruoja pakankamo dydžio kandidatų srauto, o kai nėra kandidatų, nėra iš ko rinktis.

 

2. Srautas yra nekokybiškas

Net ir sulaukus pakankamo kiekio gyvenimo aprašymų, kyla kita problema - šie kandidatai neatitinka keliamų reikalavimų. Tą patvirtina 7 iš 10 įmonių, kurios ieško kvalifikuotų specialistų su patirtimi. Praktika rodo, kad sulaukus 100 gyvenimo aprašymų, tik 10-15 jų atitinka svarbiausius keliamus reikalavimus. O juk dalis neatvyksta į darbo pokalbius, nemaža dalis atkrenta pokalbių metu. Kita problema - tarp didelio srauto, nekokybiškų ir reikalavimų neatitinkančių, CV gali pasimesti tas žmogus, kurio būtent jūs ieškote.

 

3. Augančios kainos

Atrodo, kad krintantis efektyvumas ir prastesnė paslaugų kokybė turėtų vesti į mažesnę kainą, bet yra priešingai! Pastaruoju metu, portalų paslaugų kainos augo 15-30%. Kainos auga, o rezultatas nėra garantuojamas.

 

4. Didelės laiko sąnaudos personalo atrankai

Pirminėje personalo atrankoje dažniausiai dalyvauja net keli įmonės darbuotojai - administratorius, personalo specialistas. Dažnai ir pats įmonės vadovas įsitraukia į procesą. Kiek laiko ir lėšų kaskart suvalgo naujo darbuotojo atranka?

 

Negalima kategoriškai sakyti, kad tai nebeveikia, bet matome aiškias tendencijas, kad paslaugų kokybė krinta ir vis sunkiau pasiekti norimą rezultatą naudojantis tik darbo skelbimų portalais.

 

Kokios alternatyvos? Socialiniai tinklai - daug žmonių darbo ieško būtent čia. Tam reikės vykdyti nuoseklią ir kokybišką darbdavio įvaizdžio komunikaciją. Kita alternatyva yra personalo atrankų įmonės su kokybiškų kandidatų srautu. Tai yra profesionaliausias būdas ieškoti kandidatų. Suformuojate užduotį, sutariate dėl tikslų ir iniciatyvą atiduodate savo srities ekspertams.

 

Jeigu taip pat susidūrėte su aukščiau paminėtomis problemomis ir norite išbandyti naujus personalo atrankos būdus, susisiekite!

 

Tel: +370 659 555 96

E-paštas: [email protected]

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!
Gaukite personalo specialistų parengtas įžvalgas bei rekomendacijas sėkmingam personalo valdymui

Panašūs straipsniai