Atgal

Kodėl verta investuoti į jaunus darbuotojus?

Nuomonė
Kodėl verta investuoti į jaunus darbuotojus?

Į siūlomos darbo vietos poziciją darbdaviai gauna begalę įvairių gyvenimo aprašymų, iš kurių visus reikalavimus atitinka vos keletas kandidatų. Labiausiai neatitinkantys ieškomo kandidato profilio būna iki 18-25 metų jaunuoliai. Natūralu, jog didžioji dalis darbdavių turi susidarę neigiamą nuomonę apie tokio amžiaus darbuotojus, kadangi vedami jaunatviško maksimalizmo, aukščiausių pozicijų jie siekia turėdami arba labai menką patirtį arba visai jos neturėdami. Kartais neatitinkantys iškeltų reikalavimų jaunuoliai tik apsunkina personalo atrankos procesą. Dėl šios priežasties organizacijos samdo personalų atrankų įmones, kurios kruopščiai atrenka patyrusius, nepriekaištingą reputaciją turinčius kandidatus. Tačiau ar verta į darbą priimti tik ilgametę turinčius kandidatus?

Technologijų specialistai
Sparčiai išaugusios technologijos pakeitė visos verslo rinkos, o tame tarpe ir darbuotojų veiklos modelį. Didžioji dalis įvairių verslų vykdomi internetu, beveik visos užduotys atliekamos kompiuteriais, naudojant specifines, profesionalaus išmanymo reikalaujančias programas. Jauniesiems Y kartos atstovams technologijos yra tarsi natūralus įgūdis, kuris lavinamas jau daug metų. Bet kokia technologinė inovacija jauniems kandidatams yra dar vienas eksperimentas, o vyresniems kandidatams technologijos įprastai būna didelis iššūkis, su kuriuo jiems yra labai sunku susidoroti.

Pozityvus požiūris į darbą
Yra nusistovėjęs stereotipas, jog jaunuoliai neturi motyvacijos dirbti. Jungtinėje Karalystėje buvo atliktas tyrimas, kuriuo mėginta išsiaiškinti jaunų žmonių (18-25 metų) požiūrį į darbą ir motyvacijos lygį dirbti. Paaiškėjo, jog didžioji dalis tiriamųjų intensyviai ieško darbo. Didžiausia darbo paieškos priežastis – noras būti nepriklausomiems nuo tėvų. Jauni darbuotojai vertina bet kokio darbo teikiamą naudą, net jeigu darbas nereikalauja specialios kvalifikacijos.

Lankstumas darbo vietos atžvilgiu
Kaip jauni žmonės nebijo nekvalifikuoto darbo, taip jie nebijo ir darbo vietos aplinkos. Jei yra poreikis, dažnam jaunuoliui nekelia problemos dirbti kelionės ar atostogų metu užsienyje, jie lengvai gali atlikti užduotis važiuodami traukiniu ar pietaudami kavinėje. Gebėjimas lanksčiai prisitaikyti prie darbo vietos leidžia vadovams nesibaiminti, kad, nebūdami oficialioje darbo vietoje, jauni darbuotojai pamirš darbą. Daugumai netradicinė darbo aplinka skatina produktyvumo ir motyvacijos darbui lygį.

Įmonės išlaidų taupymas
Jauni darbuotojai gali ne tik labai teigiamai žiūrėti į darbą, bet ir sutaupyti įmonės išlaidų. Vienas iš finansinių privalumų samdant jauną, nepatyrusį darbuotoją – jam mokamas mažesnis atlyginimas, negu įmonėje dirbantiems savo srities veteranams. Be to, jie patys neprašys aukšto atlyginimo, kadangi puikiai suvokia savo situaciją. Tokiu atveju atsiranda galimybė pasiūlyti atlyginimo kėlimą vėliau – šiek tiek paskatinsite darbuotoją labiau stengtis.
 
Žinoma, nepulkite aklai ieškoti jauno kandidato – ne į visas darbo pozicijas yra tinkama samdyti neprofesionalų darbuotoją. Jeigu norite jaunatviško, energijos kupino darbuotojo, bet nesate visiškai užtikrinti – siūlome pasitarti su personalo atrankų įmonėmis. Jos parekomenduos, kaip elgtis tokiu atveju, bei pasiūlys tinkamiausius kandidatus jūsų tuščiai darbo vietai užpildyti.

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!
Gaukite personalo specialistų parengtas įžvalgas bei rekomendacijas sėkmingam personalo valdymui

Panašūs straipsniai