Atgal

Kaip tapti lyderiu: sėkmingiausių pasaulio žmonių patarimai

Patarimai
Kaip tapti lyderiu: sėkmingiausių pasaulio žmonių patarimai

Turbūt kiekvienas mėgstame klausytis sėkmės istorijų apie neregėtas aukštumas pasiekusias ir didžiulius turtus susikrovusias pasaulines asmenybes. Kai kalba tokie žmonės kaip Bilas Geitsas ar Ričardas Bransonas, mes linkę jų klausytis ir išmokti tam tikrų paslapčių, kurios leistų bent kiek priartėti prie norimų tikslų ir padėtų sėkmingai kopti karjeros laiptais.

Pasaulio lyderiai tokiais per vieną dieną netapo, tačiau tapę žinomais ir sėkmingais verslininkais, jie patys noriai dalina patarimus, kaip tapti lyderiais.

1. Nekaltinkite kitų

Susidūrę su klaida, sėkmingi žmonės niekada nebado pirštais į kitus ir jiems nesuverčia kaltės. Tikri lyderiai yra linkę patys atsakyti už savo klaidas ir jas pašalinti. Vietoj to, kad ieškotų, ką galėtų apkaltinti dėl nesėkmės, tikri lyderiai jau toliau tyliai dirba ir stengiasi, kad tokia klaida daugiau niekada nepasikartotų. Kartą Steve'as Jobsas yra pasakęs: „Žmonės, kurie yra pakankamai pašėlę, kad pakeistų pasaulį, turi padaryti klaidų, kad tai įgyvendintų.“ Tampant lyderiais jūs turite klysti, kad pasimokytumėte iš savo klaidų, jas ištaisytumėte ir niekada daugiau jų nebekartotumėte.

2. Būkite atviri naujovėms

Norint tapti lyderiu, jums būtina būti atviram naujoms ir novarotiškoms idėjoms. Tik tokiu atveju galėsite sukurti ką nors naujo, neatrasto ir tai, kas jums garantuos sėkmingą verslą. Jei nebūsite atviri naujovėms, galiausiai jums bus sunku prisitaikyti prie kasdieninių pokyčių, kurie daro tiesioginę įtaką jūsų sėkmei.

3. Nebijokite rizikuoti

Turbūt visi pasaulio lyderiai pritars, kad sėkmingas verslas neįmanomas be rizikos. Nebijokite rizikuoti ir išeiti iš savo komforto zonos, nes tik tokiu būtų pasieksite aukščiausių rezultatų. Tačiau nepamirškite, kad rizika turi būti apskaičiuota. Prieš priimant rizikingą sprendimą, visada apskaičiuokite visus pliusus ir minusus bei pasverkite rizikos galimybes. Niekada neinvestuokite ten, kur matote nesėkmės tikimybę.

4. Nustatykite realius tikslus

Norint sukurti lyderiaujantį verslą, pirmiausiai būtina nusistatyti tikslus. Tik tiksliai žinodami, ko siekiate, galėsite surasti būtų, kaip visus tikslus įgyvendinti. Amazon.com įkūrėjas Jeffas Bezosas yra pasakęs: „Mes turėjome didelius tikslus, todėl užtrukome net 18 metų, bet tai yra priežastis, kodėl mes pasiekėme tokios sėkmės. Viena iš priežasčių – kantrybė.“ Būkite kantrūs įgyvendinant savo tikslus ir jums pasiseks.

5. Mokėkite išspręsti problemas

Sėkmingi lyderiai yra puikūs problemų sprendėjai. Būtent mokėjimas išspręsti susiklosčiusias problemas jiems leido tobulėti ir susikrauti turtus. Net ir pasiekę savo sėkmės piką visko neapleiskite – pastovūs problemų sprendimo būdai jums leis tik dar labiau vystyti savo verslą. „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas ir toliau sprendžia problemas, kurios padeda tobulėti: pastebėjęs, kad vartotojai yra susirūpinę dėl „Facebook“ asmeninės paskyros privatumo, M.Zuckerbergas sukūrė privatumo parametrus, kurie dabar vartotojams leidžia pasirinkti norimą privatumo lygį.

6. Įkvėpkite kitus

Dažniausiai lyderiai mus įkvepia ne todėl, kad yra turtingi, bet dėl to, kaip moka rūpintis savo verslo reikalais, kaip rūpinasi darbuotojais ir vartotojais. Jie tiki tuo, ką daro ir tokiu būdu įkvepia kitus tikėti jais. Tikrieji lyderiai paskatina stengtis siekti savo tikslų. B.Geitsas yra įsitikinęs: „Ateityje didžiausiais lyderiais bus tie, kurie mokės įkvėpti kitus.“

8. Rodykite iniciatyvą

JAV verslininkas, vienos didžiausių pasaulyje programinės įrangos įmonės „Oracle“ vadovas teigia: „Tu turi veikti ir turi veikti dabar.“ Dabartiniai lyderiai niekada nesėdėjo ir nelaukė, kol sėkmė pasibels į jų duris. Viską, ką jie pasiekė, pasiekė veikdami su dideliu kūrybiškumu ir aistra.

9. Niekada nenustokite mokytis

Kaip teigė R.Bransonas – tą dieną, kai nustosite mokytis, nustosite ir gyventi. Jei norite tapti lyderiais, mokytis turite kasdien. Tai nereiškia, kad gavę universiteto diplomą jau pasiekėte viską, ką galite. Sėkmingi asmenys turi nuolat mokytis naujų įgūdžių ir metodų, kurie padės siekti naujų profesinių ir asmeninių tikslų.

10. Atraskite savo privalumus ir trūkumus

Ar kada nors girdėjote, kad vienas žinomiausių pasaulio verslininkų R.Bransonas serga disleksija? Tačiau ar žinote, kad šią ligą jis laiko viena iš stiprybių vystant verslą? Susidūręs su šia problema R.Bransonas suprato, kad jam reikia talentingų darbuotojų komandos, kuri galėtų įvykdyti tas užduotis, kurių jis negali įgyvendinti pats. Būtent taip jis sukūrė puikių specialistų komandą, kuri prisidėjo prie jo verslo sėkmės.

Parengta pagal: https://goo.gl/DrpEB1

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!
Gaukite personalo specialistų parengtas įžvalgas bei rekomendacijas sėkmingam personalo valdymui

Panašūs straipsniai