Atgal

7 mūsų klientų mėgstamiausi atrankos testai

Atrankos
7 mūsų klientų mėgstamiausi atrankos testai Atrankos testai soprana

7 mūsų klientų mėgstamiausi atrankos testai

Personalo atrankų specialistai naudoja tiek savo sukurtus, tiek populiarius internete randamus (ne)mokamus testus. Mes naudojames Pasaulinės centrinės sistemos testus, kurių yra 10 rūšių. Mūsų klientų atrankoms dažniausiai atliekami testai yra šie:

  • Profesinis asmenybės testas išsamiai išanalizuoja asmenybės bruožus ir juos susieja su veiklos rezultatais ir motyvacija darbe bei parodo kandidato tinkamumą pozicijai. Dėl savo subtilių klausimų ir dvimačio požiūrio į asmenybę, šis testas yra pažangiausius priemonė, siekiant nustatyti kandidatų asmenybės dinamiką ir motyvacijas 14 pagrindinių aspektų pasirinktai darbo pozicijai. Suprojektuotas ir patvirtintas pagal naujausią metodą šis testas sumažina socialinį patikimo rodiklį, taip padidindamas savo patikimumą. Kandidatas per 15 minučių atsako į 112 klausimų. Šis testas yra tinkamas 58 darbo pozicijoms.
  • Pardavimų testas atskleidžia kandidato komercinį potencialą bei išanalizuoja 12 elsenos tipų pagal 4 dimensijas – klientų suradimo, verslo vystymo/palaikymo, derybų bei pardavimų dimensijas. Testas tinkamas atrenkant verslo (B2B)  be privačių (B2C) pardavimų,  telemarketingo, klientų aptarnavimo specialistus, produktų vadovo, derybininko, klientų vadybininko (account manager), pardavimų inžinieriaus, pristatinėtojams, parduotuvių pardavėjams ir pan. Testą sudaro 83 su pardavimais susiję klausimai, į kuriuos kandidatas atsako per 12-15 min.
  • Emocinio intelekto testas. Testas pamatuoja kandidato/darbuotojo gebėjimą suprasti savo emocijas bei palaikyti harmoningus santykius darbo vietoje. Testas įvertina kandidato asmeninį savarankiškumą, bendravimo gebėjimus, asmenybės tobulėjimą bei lyderystės įgūdžius. Šis testas įmonėms leidžia išvengti konfliktinių asmenybių ir yra mėgiamas poroje kartu su Pardavimų testu testuojant kandidatus pardavimo sričių kandidatams. Testą sudaro 97 klausimai, į kuriuos kandidatas turi atsakyti per 15-20 minučių.
  • Verslo anglų kalbos įgūdžių įvertinimas. Testas įvertina verslo anglų kalbos skaitymo, gramatikos ir žodyno gebėjimus. Kandidatas atsako į 60 klausimų per 20 minučių.
  • Penkių faktorių modelis. Tai klasikinis aktyviai psichologų bei personalo atrankos specialistų naudojamas asmenybės modelis, kuris leidžia įvertinti asmenybę pagal 5 bazines savybes, kurios atsiranda dar individui formuojant ir nesikeičia per visą gyvenimą, taigi šis testas tinkamas bet kokio amžiaus kandidatams. Kandidatas turi atlikti 15 užduočių įvertinant po 4 teiginius per 7-10 minučių.
  • Loginio mąstymo testas. Šį testą renkasi įmonės, kurios ieško darbuotojų techninėms arba tiesiog tikslumo reikalaujančioms pozicijoms arba jiems tiesiog svarbus loginis kandidato mąstymas. Testą sudaro 42 klausimai, į kuriuos kandidatas turi atsakyti per 35 minutes (galima atlikti ir trumpesnę šio testo versiją, kuri trunka 20 min.).
  • Interaktyvus karjeros testas. Šis testas yra pats naujausias, sukurtas žaidimų pagrindu, kai kandidatui pateikiamos gyvenimiškos situacijos integravus psichometrines dimensijas. Trumpai tariant, žaidimo būdu išanalizuojamos 6 dimensijos pritaikytos kandidatuojamai darbo pozicijai. Šis testas tinkamas 80-čiai darbo pozicijų, jį sudaro 50 klausimų-gyvenimiškų scenarijų, į kuriuos kandidatas turi atsakyti per 15 minučių.

Koks testų patikimumas?

Testus kuria mokslininkai kartu su psichologais, juos kas metus tikrina ir atnaujina atsižvengiant į Tarptautinės testavimo organizacijos standartus. Kiekvienas testas turi kontrolinius klausimus bei sistemą, kuria matuoja, kiek kandidatas stengiasi atspėti, pagražinti testo atsakymus.

Kokia testų nauda?

Be to, kad kiekvienas testas leidžia patikrinti darbo pokalbių metu susikurtą įspūdį ar pamatuoti kandidato tinkamumą pozicijai kartu įvertinant ir kandidato potencialą pavyzdžiui pardavimuose, testai padeda visapusiškai statistiškai palyginti kelis kandidatus tarpusavyje ir atsirinkti patį geriausią kandidatą. Tam tikroms pozicijoms siūlome atlikti keletą testų, kad būtų susidarytas visapusiškas vaizdas. Kai kuriais atvejais, klientai prašo testą atlikti ir jų darbuotojus bei kandidatų rezultatus palyginti su esamų darbuotojų testų rezultatais.

Jei turite klausimų apie personalo atrankas ir procesą, mielai jums į juos atsakysime. Susiekite su manimi +37065615550 arba el.paštu [email protected].

Jei manote, kad šis įrašas gali būti įdomus jūsų draugams ar kolegoms, pasidalinkite su jais. Ačiū!
Gaukite personalo specialistų parengtas įžvalgas bei rekomendacijas sėkmingam personalo valdymui

Panašūs straipsniai